Остеопороз: хто в групі ризику та як уникнути захворювання? (відео)

Коли кістки втрачають свою міцність. Так можна описати остеопороз, який призводить до частих переломів, та, навіть інвалідизації.
Остеопороз зараз займає 4 місце в світі між патологією серцево-судинною, цукровим діабетом і онкологічними захворюваннями. Якщо подивитись з точки зору світової проблеми він набуває, набув такої поширеності як пандемія остеопорозу, - повідомляє Назар Гнатейко, лікар ортопед-травматолог лікарні Святого Луки Першого медоб’єднання Львова.
Не зважаючи на стать та вік у всіх є ризики захворіти. Та найнебезпечніше те, що запідозрити його практично неможливо, адже захворювання протікає безсимптомно.
Ми діагностуємо остеопороз при переломах і при обстеженні, тобто кожна жінка вже після 45 років повинна бути обстежена на остеопороз, - розповідає Лідія Михайлів, лікарка-ревматолог Другого медоб’єднання Львова.
Також у жінок остеопороз може виникнути через порушення вироблення естрогену. Наприклад, після гінекологічних операцій з видалення органів малого тазу та придатків, що зумовлюють зміну гормонального фону. Та найосновнішим фактором ризику є вік, адже 90% переломів стегна трапляються у людей після 50 років. Певною мірою це повязано зі зменшенням щільності кісток, тобто природньо зі старінням.
Людям похилого віку обов’язково вживати кальцій з вітаміном Д, тому що без вітаміну Д він не засвоюється, - повідомляє Лідія Михайлів, лікарка-ревматолог Другого медоб’єднання Львова.
Не малу роль відіграє і спадковість. Тому лікарі радять враховувати всі фактори ризику та займатись профілактикою вже змолоду.
Слід поміняти і позбутися шкідливих звичок, тому що дуже багато шкідливих звичок призводить все ж таки до виникнення цього ж таки патологічного стану. Знову ж таки це є часте вживання алкогольних напоїв, часте вживання кави. Це теж є абсолютно доведеним фактом. Велика кількість вживання кофеїну призводить до втрати кісткової маси і вимиванню кальцію з кісток. Зниження рухової активності, гіподинамія. То що зараз ми спостерігаємо особливо в осіб молодого віку, - каже Назар Гнатейко, лікар ортопед-травматолог лікарні Святого Луки Першого медоб’єднання Львова.
З віком потреба кальцію лише зростає, тому споживання молочних продуктів, а особливо твердих сирів, блікової їжі, мяса, риби тощо буде добре впливати на міцність кісток.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com





