День пам'яті та примирення: історія та сучасність

День пам'яті та примирення: історія та сучасність
8 травня в Україні та світі – День пам'яті та примирення. День вшанування усіх, хто загинув під час Другої світової війни

Львів, центральна частина міста, національна пам’ятка. Цитадель – місце, де щорічно вшановують пам’ять усіх загиблих у Другій світовій війні. Ще 79 років тому це було місцем фільтрації та катувань.

Територія Цитаделі там була понад 2 гектари, здебільшого, власне, концтабір займав не будівлі, а прилеглі території просто неба, де перебували власне полонені солдати тому, що полонених було настільки багато, що вони просто не могли бути в приміщенні, їх надто багато було, - розповідає історик Ігор Дерев’яний.

Всередині 19 століття австрійці збудували потужний оборонний комплекс. Згодом його зайняло польське військо. А у 1941 році під час окупації Галичини, нацисти перетворили Цитадель на концтабір для військовополонених. «Шталаг-328» був розрахований на 10 тис осіб. Загалом, за офіційними даними, у таборі німці утримували понад 200 тисяч полонених. Половина з них загинула.

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Як у Львові вшанували жертв Другої світової війни (фото) Як у Львові вшанували жертв Другої світової війни (фото)
На місці колишнього концентраційного табору "Шталаг - 328", відбулося вшанування. Також Садовий поклав квіти.
Відомі британські мотомандрівники зібрали кошти для дітей, яких лікують у Львові (відео) Відомі британські мотомандрівники зібрали кошти для дітей, яких лікують у Львові (відео)
Ніл Бейлі та Кіран Рідлі проїхали тисячі кілометрів Україною та зібрали кошти для потреб найменших пацієнтів.
Скульптури заввишки 5 метрів: у Львові влаштовують унікальний простір для відпочинку (відео) Скульптури заввишки 5 метрів: у Львові влаштовують унікальний простір для відпочинку (відео)
У Малоголосківському парку триває не лише прибирання, а й роботи над новими скульптурами. Перша буде щонайменше 5 метрів заввишки.
Loading...
Load next