Як обрати хорошого плиточника для ремонту? | КВАРТИРА НА ФІНІШІ #8
Восьмий випуск проекту «Квартира на фініші» від телеканалу ПравдаТУТ Львів присвячений порадам у важливій частині квартири, а саме професійне встановлення плитки. Як часто буває, знайти дійсно якісного спеціаліста – завдання не з простих.
Своїми порадами у проекті «Квартира на фініші» поділиться майстер з укладання плитки Юрій Майборода.
Як розпочати свою діяльність та з чого почалась твоя кар’єра у цій справі?
Мені потрібно було зробити ремонт в своїй квартирі. Так як я завжди вмів робити маленькі технічні справи по дому, такі як замінити двері, скрутити комод і подібне, то і за ремонт взявся власноруч.
Початок був простим – подивився відео в інтернеті, декілька раз повторив і продовжував далі. Всі знання і вміння отримані власноруч, - зазначив Юрій Майборода.
«Сподобалась плитка, купую, а потім кличу майстра на встановлення». Чи така схема правильна? Які поради на цьому етапі?
Такий варіант прийнятний. Переважно люди обирають плитку емоційно, візуально та для них не важливі розміри, а також не задумуються про ці всі технічні. Проте наперед абсолютно все порахувати майже неможливо. Окрім плитки треба враховувати багато нюансів, такі як довжина, розміри, розміщення, висота викладки тощо.
Такими розрахунками добре було б займатись дизайнеру. Плиточнику найкраще, коли всі ці аспекти вже враховані та залишається менше уточнюючих процесів, - підкреслив Юрій Майборода.
Від чого залежить ціна на плитку і як це вираховується?
Ціна звичайно дуже корелюється. В основному - це розмір плитки. Є стандарт, а все що менше чи більше розміром за стандартну плитку – ціна росте. Що стосується виконаної роботи, то ціна самої плитки – це лише частина суми за квадратний метр. Враховуються інші витрати, такі як отвори, силікон, фуга, кутність, загальний розмір робіт і тд, - зазначає Юрій Майборода.
Яке правильне запитання потрібно поставити майстру, аби отримати кінцеву суму за роботу?
Можна просто попросити, щоб він скинув там прайс своїх робіт. Ціна залежить від багатьох факторів, які ви маєте обговорити з майстром на початку. Приміщення, розміри, складність роботи тощо все це буде впливати на кінцеву ціну, - підкреслив Юрій Майборода.
На що варто звернути увагу, при виборі майстра з укладання плитки?
В ідеалі, потрібно побачити його роботу вживу. Сучасний майстер, який не демонструє у соцмережах свою роботу, процес та кінцевий результат – або це людина «старої школи», або задумайтесь чи дійсно це професіонал. Як на мене, ви маєте бачити процес, увагу до деталей та звісно ж якісний кінцевий результат. Без портфоліо обрати майстра важко, - зазначив Юрій Майборода.
Як зрозуміти чи перед тобою якісний майстер плиточник?
В першу чергу майстер має працювати так, аби за ним не було потрібно переробляти. Такі випадки розповсюджені і ніша переробних ремонтів не користується попитом у майстрів, адже потрібно враховувати багато аспектів. Якщо плитка вже покладена, але далі тривають роботи з розетками чи підлогою і в загальну картину робота не вкладається – це буде потім проблемо. Майстер має прораховувати всі ці нюанси, розуміти роботу інших людей для того, аби не створювати додаткових проблем.
Якщо майстер не задає багато питань – можуть виникнути проблеми з іншими етапами ремонту квартири, - зауважує Юрій Майборода.
Тепла підлога. Які є нюанси і рекомендації по встановленню у спальні?
Якщо встановлювати теплу підлогу у спільні – це однозначно покриття плитка. Інші матеріали також проводять тепло, але саме плитка найкращий варіант. Хто би що не казав, але ламінат чи дерево чи будь-які інші матеріали при нагріванні можуть бути небезпечними для здоров’я. Тому якщо тепла підлога – лише плитка, - підкреслює Юрій Майборода.
Чи залежить кількість років, які працює майстер на якість і професійність роботи?
10, 20 років – це не показник. Сьогодні можна підгледіти в інтернеті сучасні тенденції, як роблять інші майстри і отримати досвід та навчитись якісно виконувати роботу, не маючи за плечима багаторічного стажу. Вистачає 2-3 роки, аби майстер був дійсно професіоналом, - розповів Юрій Майборода.
Як повинен майстер закінчувати ремонт? Чи повинен він за собою прибирати?
Прибирання після себе – це людський фактор. Як на мене, майстер має здати кінцеву роботу так, аби в кімнату можна було зайти роззутим, розкласти речі і починати жити. Хтось прибирає, хтось ні і потім власники миють, затирають залишки і прибираються в кімнаті, - підсумував Юрій Майборода.
Більше порад у проекті «Квартира на фініші» вже у наступному випуску!
Партнер програми девелоперська компанія LEV Development
Андрій Самойленко - pravdatutnews.com