Нове дослідження показало, що вірусні відео, де стрункі люди їдять великі об’єми їжі (мукбанг, ASMR, челленджі), можуть формувати у глядачів викривлене уявлення про харчування та стандарти тіла.
Дослідження опублікували в журналі Body Image.
Австралійські дослідники з Університету Фліндерса проаналізували 180 популярних відео на YouTube, TikTok і китайській платформі Bilibili. Вони виявили, що більшість ведучих — молоді худорляві азійці або європеоїди (18–34 роки), які часто демонструють переїдання, іноді — до 10 000 калорій за одне відео.
На YouTube найчастіше з’являється екстремальна харчова поведінка, TikTok вирізняється сексуалізованим контентом і молодою аудиторією, тоді як Bilibili акцентує на культурному контексті спільного споживання їжі.
Близько 72% відео зняті в домашній обстановці, найпопулярніші страви — азійські солоні, фрукти та фастфуд. Часто використовуються фільтри для зміни зовнішності, а також інтерактив — звернення до глядача, чати в реальному часі.
Коментарі під відео часто містять згадки про переїдання, тягу до їжі, заздрість до худорлявих ведучих і власні спроби схуднення. Це підсилює ризик розвитку нездорових харчових звичок і невдоволення тілом, особливо серед молоді.
Нагадаємо, Сильні мʼязи зменшують рівень ризику цукрового діабету
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com