Науковці, проаналізувавши дані майже 500 тисяч учасників дослідження UK Biobank протягом 14 років, виявили, що спосіб життя має найсильніший вплив на ризик зупинки серця, далі йдуть фізичні параметри, психологічний стан, соціально-економічний статус та фактори довкілля. За їхніми оцінками, вплив на змінні фактори ризику може запобігти близько 63% випадків зупинки серця.
Дослідження опублікували в Canadian Journal of Cardiology.
Серед факторів, що найбільше підвищували ризик зупинки серця, були відчуття виснаження або емоційного перевантаження, високий індекс маси тіла, підвищений артеріальний тиск, низький рівень освіти та більша маса й відсоток жиру в руках.
Дослідники підрахували, що вплив на третину виявлених факторів може запобігти 40% випадків зупинки серця, а уникнення двох третин цих факторів може знизити кількість випадків на 63%.
Оскільки дослідження було спостережним, а не експериментальним, механізми захисної дії, зокрема від шампанського та білого вина, залишаються нез'ясованими. Однак отримані результати можуть бути корисними для розробки рекомендацій щодо способу життя для зниження ризику раптової зупинки серця.
Нагадаємо, Вилікувати карієс вдома: коли це можливо та які є способи
Ростислав Шваник - pravdatutnews.com