Феномен «чорної п’ятниці» у США: як святкує країна, з якої походить найбільший розпродаж у році (фото)
Раніше ми уже розповіли дещо про історію виникнення «чорної п’ятниці». Про економічну кризу, «п’ятицентового короля» та День подяки з Рузвельтом і Конгресом США (так-так, воно усе пов’язане) можна почитати, натиснувши на клікабельне посилання.
Отож «чорна п’ятниця» у США в листопаді фактично слугує початком різдвяного розпродажу товарів зі значними знижками. Попри те, що цей день не є офіційним святом у США, в багатьох американців цього дня може бути вихідний.
Знижки у США реальні – не примарні, адже компанії не хочуть ризикувати своєю репутацією. Тому ніяких фіктивних акцій або чогось подібного. Тим паче святкування «чорної п’ятниці» в Америці проходить «на широку ногу», адже цей день вже давно став приємною загальноамериканською традицією. Тому якось несовісно компаніям нехтувати людською довірою.
Розпродаж у Штатах розпочинають задовго до оголошеної офіційної дати, але пік продажів відбувається саме в день «чорної п’ятниці». Покупці починають відвідувати сайти з першими знижками (себто уже навіть з ночі), а тому зазвичай до обіду, а до вечора – й поготів, замість ціни для вас може висвітитися невтішне «out of stock». Втім, стосується це не лише інтернет-ресурсів, а насамперед офлайн-магазинів. Атмосфера не лише свята, але й цілковитого хаосу може панувати у всіх супермаркетах в країні. Штовханина, грубощі, травмування – це абсолютно не вигадка для американських реалій у «чорну п’ятницю».
Однією з особливостей американської системи розпродажів полягає в тому, що знижки розповсюджуються не лише на певні товари, але й на ряд послуг. Наприклад, можна майже безкоштовно вимити автівку на мийці, відремонтувати взуття чи одяг чи замовити послугу клінінгу для дому.
Ще однією особливістю (яка, проте, уже теж цілком закономірно влилась у світову практику) – чорна п'ятниця плавно переходить в Cyber Monday (Кіберпонеділок), себто найбільші знижки переходять в онлайн.
Значним вкладом у розвиток онлайн-шопінгу стала пандемія коронавірусу 2020 року. Оскільки більшість магазинів у США не змогли повноцінно відкритися у «чорну п’ятницю» – це призвело до ще більшого попиту онлайн-шопінгу, який насправді доволі стрімко розвивався і до пандемії.
Отож величезні знижки діють на фактично всі категорії товарів, зокрема за дуже вигідними цінами можна придбати техніку. Тому не є дивною статистика: понад 200 мільйонів американців стають покупцями у «чорну п’ятницю», залишаючи в середньому (залежно від доходів певної сім’ї та конкретного року зокрема) по 400 доларів кожен.
Відстеження обсягів та динаміки продажів у США розпочалося офіційно з 1992 року. Перше падіння продажів сталося під час сезону економічної кризи у 2008-му — після того продажі постійно зростали. Вже 2011 року розпродажі у цей день склали в еквіваленті $12,3 млрд.
Відповідно до даних Adobe Analytics, у 2020 році американці витратили рекордні $9.5 млрд на онлайн-покупки, а «Hot Wheels», «Super Mario 3D All-Stars» і «Animal Crossing» увійшли до трійки найбільш продаваних товарів.
А за даними Національної федерації роздрібної торгівлі США (National Retail Federation, NRF), за вихідні на День подяки (з четверга до понеділка) покупки здійснили близько 186.4 млн американців (100 млн онлайн-покупців, що на 8% більше ніж 2019), а середній чек склав $311.75.
«Чорна п’ятниця» – безумновно, стала однією з улюблених традицій та днів назагал для американців. Як бачимо, статистика показує, що з кожним роком популярність розпродажів у США зростає. Припускаємо, цьогорічна «чорна п’ятниця» знову буде рекордною.
Залишайтесь з «ПравдоюТУТ» - замість знижок обіцяємо ще кілька статей про наймасштабніший розпродаж, які можуть допомогти вам дізнатися ще більше цікавих фактів, а що важливіше – вберегтися від імпульсивних покупок та зберегти ваші гроші.
Віра Коновал - pravdatutnews.com