Хто такий Святий Валентин і чи насправді він є покровителем усіх закоханих (відео)
Повітряні кульки, валентинки, квіти та романтичні побачення. 14 лютого уже тривалий час в календарі молодих людей виділяється сердечними справами. Хтось у цей день одружується, а хтось робить пропозицію руки та серця. У повітрі витає романтика та кохання.
Свято це має історичні корені на відміну від багатьох свят, які не можна, наприклад десь там підтвердити якимись фактами. Тобто реально така людина як Валентин, ну тепер уже святий Валентин, існувала. Навіть кажуть деякі дослідники, що це був не один чоловік, а цілих два чоловіки, які жили майже одночасно в той самий період в 3 столітті на території Риму, — розповідає Богдан Литвин, старший науковий співробітник Львівського Музею історії релігії.
А от вважають його покровителем усіх закоханих, пояснює науковець, через його прихильність та підтримку усіх люблячих сердець.
Валентин, оскільки був справжнім християнином, він дбав власне за сім'ю, за шлюб, то він таємно благословляв от тих молодят. І таким чином він вів антидержавницьку політику того часу, тобто виступив проти значить проти “живого бога” - Клавдія другого. Ну і власне за це він був неодноразово ув'язнений і страчений усікновенням голови, — пояснює Богдан Литвин.
Тож і до сьогодні чимало пар моляться до нього, щоб той допоміг їхньому коханню. Дехто для цього навіть прямує до мощей святого. А їх на Львівщині можна знайти лише у кількох храм, найближчий з них розташований у Раковці, що неподалік Львова.
Ми тут маємо лист-сертифікат про оригінальність цих мощей. Були прислані власне до України мощі св. Валентина, чому? Тому що ми по сусідству маємо, на жаль, вже зруйнований костел римо-католицький, який був засвячений святому Валентину і в часі коли костел замкнули, а з церкви цієї зробили музей, то образ запрестольний, головний з костелу опинився тут, - о. Олег Федоренко, салезіянин згромадження опіки над парафією храму Покрови Пресвятої Богородиці .
Та звертатися до святого Валентина, каже отець Олег, раніше їздили здебільшого люди з проханнями вилікувати їхні психічні чи неврологічні хвороби.
З того, що ми знаємо до цього костелу з навколишніх сіл і навіть містечок Щирець, Пустомити приїжджали з тим, що колись називали чорна хвороба, з епілепсією і просили власне оздоровлення перед святими мощами Валентина, щоб він помагав зцілювати тих, хто має таку хворобу. Ми кажемо, що святі це ті, хто допомагають випрошувати, — пояснює о. Олег Федоренко.
Та у цій місцевості храми — це не єдині визначні місця.
Джерело Новосілка, яке є відоме на всю Україну. Костел св. Магдалини, є в Підтемному костели. І в загальному територія Солонківської ОТГ є одна із найближчих до Львова. І тут маєте можливість відпочивати. Крім духовної, сакральної культури завжди можете відвідати ферму “Західний равлик” до прикладу, чи Бананову ферму, — Андрій Жидачек, заступник начальника відділу по розвитку культури та туризму Солонківської ОТГ.
Віра Коновал - pravdatutnews.com