Ірина Венедіктова: на часі створення спеціального Трибуналу, що розгляне злочини рф (відео)

Ірина Венедіктова: на часі створення спеціального Трибуналу, що розгляне злочини рф (відео)

Генпрокурор України Ірина Венедіктова розповіла, що наразі стоїть питання створення міжнародного трибуналу з розгляду справи про злочин російської агресії проти України, передають Варіанти. 

Сьогодні, 9 березня, Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова під час пресконференції у Львові повідомила, що наразі стоїть питання про створення міжнародного трибуналу з розгляду справи про злочин російської агресії проти України.

Як розповіла Ірина Венедіктова, Україна та Росія не є учасниками Римського статуту, тому питання щодо злочинів агресії у Міжнародному кримінальному суді розглянути не зможуть. Для того, щоб притягнути до відповідальності за злочини агресії має бути створена окрема міжнародна інституція.

Ми думаємо про створення можливого офіційного міжнародного трибуналу. Але, дивіться, що таке трибунал. Це величезна офіційна міжнародна інституція. От якщо ви згадаєте справу Югославського трибуналу − це не просто зібрати суддів і вони вирішують. Це справжня інституція, яка буде працювати. І тут дуже важливо правильно розрізнити компетенцію. В першу чергу з МКС для того, щоб інституції не заважали рухатися одна одній і не блокували. Ви ж розумієте, ми ж там будемо не з друзями − там будуть наші опоненти. І наші опоненти, наш ворог будуть робити все, щоб блокувати на кожному кроці, − повідомила Ірина Венедіктова.

Ірина Венедіктова розповіла, що прокурори України фіксують кожен злочин Росії та застосують усі правові механізми для боротьби з агресором. Зокрема, розпочалось повноцінне розслідування у Міжнародному кримінальному суді, до якого з підтримкою України звернулися 39 країн світу.

Ми маємо унікальний, в поганому сенсі, досвід. Але з іншого боку, мабуть, це і наше завдання − нашої нації, наших українських юристів − виробити новий механізм. Мені дуже соромно і мені дуже боляче це говорити, але міжнародне право не працює.

Коли я, як юрист з університетським бекграундом, який в принципі багато чого в юриспруденції розуміє і робив роками, стикнулася з сьогоднішнім днем, для мене був, мабуть, такий юридичний шок, що міжнародне гуманітарне право, міжнародне публічне право, міжнародні великі інституції, які створювалися після Другої світової війни як запобіжник − не зовсім здатні.

Тому, мабуть, ми зараз маємо мати нові моделі, нові механізми. І я закликаю до цього наших партнерів − давайте розробляти інші візії моделі, тому що, вибачте, ці не працюють. Ви нам можете скільки завгодно говорити про верховенство права, але от воно. Давайте подивимось як воно може реально захищати людей, − розповіла Ірина Венедіктова.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
Підсумки пресмарафону Зеленського Підсумки пресмарафону Зеленського
Основні та найголовніші тези зустрічі.
Обговорили жорсткі економічні санкції для Росії: Кулеба зустрівся з Блінкеном у Стокгольмі Обговорили жорсткі економічні санкції для Росії: Кулеба зустрівся з Блінкеном у Стокгольмі
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба перебуває з робочим візитом у Стокгольмі.
"Критично важливо зберігати спокій": у МЗС заявили, що ЗСУ готові давати відсіч "Критично важливо зберігати спокій": у МЗС заявили, що ЗСУ готові давати відсіч
У Білому домі вчора заявили, що Росія може розпочати вторгнення в Україну під час Олімпіади.
Loading...
Load next