У лікарні Львова близько 9 годин оперували чоловіка з розривом аневризми черевної аорти (відео)
Сьогодні пан Василь усміхається і розповідає як сильно хоче додому, адже у лікарні він вже два тижні. Та сюди він потрапив у такому критичному стані, що й самі лікарі не знали чи взагалі він доживе, адже у чоловіка було одразу декілька небезпечних захворювань, про які він навіть не підозрював, адже на свої 68 років на здоров’я не скаржився.
Я в неділю планував йти на гриби. Було все добре. Коли я встав почали болі. Ну не дуже, ну я думав десь там приліг. Кажу воно відійде, розходжуся. Я не пішов на гриби. Воно чим раз гірше і гірше і гірше. І я потім вже до дочки сказав викликай швидку, бо вже сильні болі сі почали, - пояснює Василь, пацієнт.
Спочатку чоловіка привезли в Новояворівську лікарню, де медики на УЗД побачили розрив аневризми черевного відділу аорти. Відтак пацієнта одразу відправили до львівської обласної кілінчної лікарні.
Пацієнт поступив до нас в понеділок з інтенсивними болями в животі, що є одною з ознак якраз розриву цієї гіганстької аневризми аорти, проте, коли я побачив результати комп’ютерної томографії зразу звернувся до Ігоря Івановича, оскільки була неприємна знахідка, величезна аневризма у воротах нирки. Досвід поєднання однієї і другої патології в цьому світі є досить рідкісний, - розповідає Роман Трутяк, судинний хірург Львівської обласної клінічної лікарні.
У світі описано лише 355 таких випадків. В Україні такими пацієнтами опікуються лише у відділенні судинної хірургії Львівської обласної клінічної лікарні.
Якщо ми візьмемо співвідношення розмірів тої аневризми до нормального це в 6 раз була більша судина в тому місці. Були розширені також клубові артерії, тобто аневризми ще були клубових артерій. Це теж усугублювало. Розрив, на щастя, пішов до хребта і це утримало ту ділянку, - каже Ігор Кобза, професор, судинний хірург Львівської обласної клінічної лікарні.
Оперувати потрібно було негайно. Та було багато ризиків, а тому потрбіно було підгогтуватись до хірургічного втручання. Лікарям вдалося знизити тиск у чоловіка, що допомогло виграти більше часу.
На жаль, не було в банку крові достатньої кількості. Нам допомогли колеги з інших клінік. Ми знайшли трошки крові. Що дало нам більше можливості, більше впевненості, можливості для проведення успішної операції.
Була доставлена кров. Був використаний апарат, тобто ми брали кров, яка під час операції йде з пацієнта. Відмивали її, потім її капали, - розповідає Роман Трутяк, судинний хірург Львівської обласної клінічної лікарні.
Відтак, було проведено два складних оперативних втручання. Зокрема реконструкцію судин, резекцію аневризми аорти і клубкових артерій та аутотрансплантацію нирки.
Це коли нирку витягують з організму, заморожують, роблять операцію. Ті судиночки зшиваються, забирається ця аневризма і після того садиться назад. Аневризма аорти була така велика, що ми нирку не могли витягнути. Вона заважала нам. Тому мусіли спочатку робити аневризму аорти ліквідовувати, а потім вже як вже звільнилося місце і тоді вже заморожувати нирку то трошки помінялося, - Ігор Кобза професор, судинний хірург Львівської обласної клінічної лікарні.
9 годин поспіль ціла команда спеціалістів Львівської обласної лікарні боролися за життя пацієнта. І їм це вдалося. Нирка, яка при поступленні мала вже неправильну форму і ледь виконувала свої функції, зараз працює добре.
Нирка змінила свою форму. Вона стала з такої подовгуватої овальна і почала якраз давати сечу. І тому знизився тиск і якраз зараз пацієнт не потребує якихось великих препаратів сильних, щоб корегувати. В нього зараз нормальний тиск, - каже Роман Михальчук, лікар-анестезіолог Львівської обласної клінічної лікарні.
Зараз пан Василь почувається добре і готується до виписки. Каже, що кинув курити і відтепер буде слідкувати за тиском.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com