Донорство крові: львів’ян закликають долучитися до здачі тромбоцитів (відео)

Для нас це відновлення організму, а для когось порятунок життя. Сьогодні донорська кров на вагу золота і кожен може допомогти важкохворому пацієнту. Всього пів години неболючої процедури і чиясь дитина, тато, мама, брат чи сестра зможуть одужати завдяки вам.
В обласному центрі крові завжди є люди, які готові пожертвувати своєю життєдайною задля порятунку інших. Серед них і Лідія.
Я вже третій раз здаю. Моєї подружки чоловіка робили пересадку серця і треба кров, - зізналась донорка Лідія.
До такої благодійної справи долучився і Микола. Розповідає, що це була одна з його мрій, яку він здійснив, побачивши в інтернеті оголошення, що для хворої дівчинки потрібна донорська кров. З того часу, він допоміг вже не одній людині.
Треба починати з себе завжди і якщо є можливість і є вот я здоровий, а інша дитина або людина має вади зі здоров'ям, або проблеми зі здоров'ям і якщо я можу чимось допомогти. Будь ласка, - розповів донор Микола.
Та часом донорської крові катастрофічно бракує, як це трапилось під час жорсткого карантину, коли різко зменшилась кількість охочих її здати. А необхідність у ній є зажди.
Завжди є потреба в мінусовій. Тромбоцити - це трошка інша ситуація. Ну зараз дуже багато це в основному працюємо для діток для чорнобильської лікарні, Охматдит, але дуже часто потребують дітки, онкохворі дітки, - повідомила завідувачка відділення заготівлі крові Львівського обласного центру служби крові Ірина Одноріг.
Якщо червону кров можна здавати незалежно від статі, то тромбоцити, які вкрай необхідні для лікування онкохворих, забирають лише у чоловіків. Таких донорів у світі навіть прозвали золотими.
Хімієтерапія призводить до періодів єлосупресії, це коли організм не здатний виділяти необхідну кількість клітин крові, а саме лейкоцитів, еритроцитів, тромбоцитів, і в ці періоди дуже важливо вчасно провести замісну терапію – перелити чи ритромасу, чи тромбоконцентрат, свіжозаморожену плазму і саме в цей час ми звертаємось в центр служби крові для надання необхідних препаратів крові, - наголосила дитяча лікарка-гематолог Христина Бодак.
Сам забір крові він є непростий. По-перше, це мають бути чоловіки віком від 17 до 45 років. Чоловіки здорові. Чоловіки, які ведуть спортивний спосіб життя, таким чином ми ще й популяризуємо власне оцей спортивний спосіб і здоровий спосіб життя у чоловіків, - зазначила голова правління благодійного фонду "Із янголом на плечі" Ірина Плахтій.
Тромбоцити не можуть довго зберігатися, а тому донори, які можуть ними поділитися, повинні бути завжди на поготові.
Щотижня інколи і декілька разів на тиждень, дівчата постійно координатори наші розділені групи. Є 1 група 2, 3, 4 крові. За кожною групою закріплена дівчинка, є координатор. Утворена вайбер група, вони пишуть оголошення у вайбер групи, увага, для хлопчика такого то потрібні тромбоцити на такий то день, таку то годину, будь ласка, хто може зголосіться. Донори зголошуються і таким чином приходять і здають, - розповіла координаторка напрямку донорства благодійного фонду "Із янголом на плечі" Лариса Кісь.
Коли реально життя дитини йде на години і саме це допомагає врятувати і це можеш зробити ти, це для твого організму оздоровлення, тобто ти стаєш здоровішим і рятуєш життя. Якшо над цим задуматися, така важлива місія і наскільки все просто. Година часу твого життя і ти рятуєш чиєсь життя, - заявив донор Андрій Рак.
Саме тому благодійний фонд "Із янголом на плечі" створив базу золотих донорів, у якій зараз налічується близько 300 чоловіків. До такої благодійної місії запрошують долучатись й інших небайдужих, адже чим більше донорів - тим більше врятованих життів.





