У Львові розгорнуть понад 1 тис. пунктів обігріву і зв’язку
Зігрітися, випити теплого чаю, зарядити ґаджети та зв'язатися з рідними: у Львові розгортають пункти обігріву. Загалом таких має бути понад тисяча, – кажуть у мерії.
Зважаючи на останні атаки наших ворогів росіян, зокрема по нашому місту. Ви знаєте, що велика кількість критичної інфраструктури є під загрозою, тож аби бути готовими до різних сценаріїв. Нам важливо, щоб у місті працювали функціонували на різні випадки локації, - каже Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова
Один із них – на Сихові, у культурному осередку на Довженка, де одночасно можуть перебувати 150 осіб. Тут є три генератори, металева пічка, теплова гармата на дизелі та речі першої необхідності. Відтак у випадку блекауту, проблем з опаленням чи зв’язком, жителі Львова зможуть зігрітися тут.
Ті люди, які приходять з дітьми, можуть підніматися на 2 поверх, де працює ЮНІСЕФ точка спільно обладнана дитяча зона. Третя зона обладнана – це також є грантовий проект вже від юсейд це є молодіжний центр, де працює коворкінг, - повідомила Марта Іванишин, керівниця Центру Довженка.
Окрім того тут завершується ремонт ще одного укриття, площею в понад 100 м2.
Тут опалення буде альтернативне також котел і підігрів підлоги. Електрика в звичайний час, в гірший – сюди будуть підєднані генератори.
Перші 18 пунктів обігріву уже діють. Дізнатися час та умови, за якими вони працюють можна на «Гарячій лінії» міста за номером 1580.
Загалом ж Через ракетні обстріли росіян енергетичної інфраструктури України, усі готуються до надскладної зими. У мерії напрацювали план: 3 протоколи – себто стадії реагування на критичну ситуацію. Пункти обігріву – це перший крок. Якщо ситуація у місті погіршиться і електроенергії не буде більше 24 годин – у місті запустять другу хвилю.
За протоколом, у нас розгортається більше ніж 172 пункти обігріву – мова йде про розгортання таких центрів в наших закладах культури, в наших закладах освіти, інших комунальних установах. Освіта за таких умов припиняє функціонувати і фактично ми переходимо на інший режим роботи, - повідомляє Євген Бойко, в. о. директора департаменту гуманітарної політики Львівської міськради
А у третьому протоколі йдеться про ті пункти, які облаштували містяни у своїх помешканнях. Таких будинків, у яких жителі встановили буржуйки, за даними мерії наразі налічується 733.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com