ЄС ближче до літа може представити проміжний звіт щодо переговорів про вступ - посол

Європейський Союз ближче до літа може представити проміжний звіт щодо готовності України до переговорів про вступ. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив голова представництва України при ЄС Всеволод Ченцов.
Сподіваюся, цей проміжний звіт, який Комісія має представити (зараз ще дата не зафіксована, але, скоріш за все, це буде десь ближче до літа), дозволить зафіксувати належну динаміку, і протягом ще кількох місяців, які в нас залишатимуться до жовтня, умовно (…) ми зможемо вже зафіксувати, скажімо, повне виконання цих умов, і що виконання цих умов буде достатньо, щоб перейти до наступного етапу – почати переговори, - наголосив посол.
Посол України в ЄС не зміг спрогнозувати, скільки триватимуть переговори, однак зауважив, що Україна хоче підготуватися до них належним чином і максимально підвищити відсоток адаптації Угоди про асоціацію, щоби потім "рухатися в темпі".
На уточнювальне запитання щодо закону про конкурсний відбір претендентів на посади суддів Конституційного Суду (його реформа – в списку критеріїв, які супроводжували отримання Україною статусу кандидата) і зауваження до нього Венеційської комісії, дипломат відповів, що це "питання в тому числі суверенітету".
Як український Конституційний Суд буде функціонувати? Це питання на сьогодні перебуває на порядку денному діалогу на найвищому рівні. Думаю, ми знайдемо правильний вихід із цієї ситуації і виконання цього критерію буде нам зараховано, - підсумував Ченцов.
Нагадаємо, що Мінкульт назвав нові правила виїзду за кордон для митців.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com





