Чи є на Львівщині запаси пакунків малюків і що пропонують породіллям замість бебі-боксів?
Відтепер на заміну бебі-боксів породіллям пропонують видавати по 5 тисяч гривень на потреби немовляти. Але як цей механізм працюватиме, наразі невідомо.
Марія при надії. Народжувати жінці взимку, а до речей, які можуть знадобитися у пологовому, придивляється вже нині. Розраховувала також на пакунок малюка від держави, та у зв’язку з останніми рішеннями Міністерства соцполітики зрозуміла, що передпологові закупи слід планувати самій.
"Розраховувати на допомогу я в будь-якому випадку буду, я надіюсь, що мені бейбі боксу таки вистачить", - каже львів'янка.
Відтепер замість них породіллям пропонують видавати по 5 тисяч гривень на потреби малюка.
Марія Чех додає: "Ми так підрахували, що в бейбі бокс входить приблизно 10-12 тисяч, тому що туди входить розвиваючий коврик, він 1200, зимовий комбінезон від тисячі гривень і все решта так само".
А от Анета Гамор народжувала майже рік тому. Пакунок малюка їй тоді став у нагоді, тому жінка переконана, що фінанси не замінять його наповнення.
"Я особисто задоволена складом бебі-боксу. Єдине, що я не задоволена, що я його отримала майже через тиждень після того, як малий народився, тому багато речей які в ньому були, я змушена була купити через те, що в них була необхідність, а на ту хвилину я його не мала", - розповідає Анета.
Як Анета, так і Марія переконані: державні бебі-бокси не просто допомагають зекономити гроші і час, а й стають в нагоді соціально вразливим категоріям населення.
Марія стверджує: "Я не мати-одиначка, в мене є чоловік, але є багато матерів, які на сьогодні не зможуть бігати у соцзахист, підписувати документи чи чекати в черзі, тим більше в час коронавірусу".
У міністерстві пояснюють: перехід на монетизовану форму пакунка малюка спричинений з тендерними закупівлями. Мовляв, антимонопольний комітет цей тендер скасував, а на проведення та реалізацію іншого потрібен час. Та чітких механізмів, як усе це працюватиме за новою схемою, наразі немає.
Начальник відділу житлових субсидій, соцвиплат та допомоги Львівської облдержадміністрації Василь Гельбич пояснює: "Планується, що з 1 вересня отримувачі цих грошей будуть отримувати відповідну соціальну карточку, орієнтовно планується це приватбанк, на яку будуть зараховувати ці 5 тисяч гривень і вони орієнтовно до року часу зможуть ці кошти витратити на придбання дитячих товарів".
Втім ці товари можна буде купити лише у запропонованих міністерством магазинах. Додамо, що такі пакунки вже закінчилися у 8 регіонах країни, у львівських пологових запевняють: запасів повинно вистачити ще до кінця року точно.
Очільниця Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська стверджує: "Все йде відповідно до графіку і наші пацієнти мають змогу вчасно отримати зразу з випискою. Щодо подальших моментів, ми уточняли із соціальною службою, якихось застережень на сьогоднішній день немає, все планово згідно з графіку нам доставляють щомісяця бебі-бокси".
Додамо, що з початку року близько 10 тисяч дітей зі Львівщини вже отримали свої пакунки. Не залишився осторонь таких змін і дитячий фонд ООН, який закликає уряд зберегти програму пакунок малюка. За їхніми підрахунками 8 із 10 сімей хочуть отримувати саме бебі-бокси.
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.