Законопроєкт про рієлторську діяльність: переваги та недоліки

Законопроєкт про рієлторську діяльність: переваги та недоліки
Рієлтори, друзі чи соціальні мережі – у кожного свій секрет пошуку ідеального помешкання для оренди чи купівлі.

Рієлтори, друзі чи соціальні мережі – у кожного свій секрет пошуку ідеального помешкання для оренди чи купівлі. Дар’я з власного досвіду зазначає, що співпраця з орендодавцем напряму, тобто без посередника  – значно дешевша і подекуди безпечніша.

«Нещодавно мені довелося шукати квартиру і я однозначно вибрала шлях без ріелтора. Якщо б, наприклад, бізнес нерухомості і ріелторів був кращим чи не було б таких великих відсотків, як зараз пропонують, то можливо люди і б користувалися послугами ріелтора і їм довіряли, а в Україні мені здається, що ріелторам не довіряють я кажу по собі», - Дар’я Рачковська, львів’янка.

Договір оренди із власником квартири Дар’я уклала без посередника і почуває себе в безпеці. А от Максим  довіряє винятково порадам агентів з продажу.

Львів’янин Максим зазначає: «Я шукав через ріелтора, живу без проблем, а якщо через друзів, то буде дешевше».

Днями неабиякого розголосу у соцмережах набрав проект закону про рієлторські послуги. Мовляв, ухвалення цього нормативного документу дозволятиме людям купувати чи орендувати помешкання лише через посередників. Юристи ж заспокоюють: законопроект має на меті врегулювати рієлторський ринок.

Юрист Богдан Янків пояснює: «Держава хоче це легалізувати, ввівши кваліфікаційний іспит і ріелтор, який здасть цей кваліфікаційний іспит, отримає доступ до державних реєстрів і зокрема зможе перевіряти об’єкти нерухомості, які надає його клієнт. Ріелтор має бути сертифікованим, тобто коли ви шукаєте фахівця, це має бути продаж чи оренда із сертифікованим, кваліфікованим ріелтором, а зі звичайним цього не можна».

Таким чином, рієлторів планують зобов’язати отримувати кваліфікаційні свідоцтва, щоб внести в окремий реєстр. Щотрироки відповідно до закону їм доведеться підтверджувати свою кваліфікацію. А усі операції з нерухомим майном повинні будуть вноситися в єдину інформаційну базу.

Юристка Лілія Баюш додає: «Не завжди доцільним є посередництво ріелтора – таке звичайно є незрозумілим. З цієї точки зору я не погоджуюся, адже якщо аналізувати досвід іноземних держав, то там не потрібно і не є обов’язковим посередництво ріелтора».

В Асоціації фахівців з нерухомості переконані, що цей законопроект - не лише порушує та обмежує конституційні права українців користуватися своєю власністю,  а й не зможе покращити якість послуг. Мовляв, рієлторів заженуть у жорсткі межі закону, а власники нерухомості просто не зможуть обійтися без їхніх послуг.

«Це така плюшка, яку ми не просили, у нас є свої клієнти і постійно до нас звертаються, хто відчув смак наших послуг, той звертається до нас ще раз.
Наша послуга персоналіфікована і йде до людини, а тут в нас це забирають: штампи, нав’язливий ід-паспорт, який не потрібен нікому, крім тої організації, яка буде його видавати», - Андрій Борисов, Голова Львівського регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості України.

Рієлтори додать, що окрім того, в Україні можуть залишитися так би мовити «свої» рієлторські фірми, які не конкуруватимуть між собою. Наразі ж законопроект - на очікуванні розгляду Верховною Радою.

https://www.youtube.com/watch?v=V9tsPPpiORg

Авторка:  Валерія Паненко

Читайте також
Посол Грузії відкликав свою пропозицію у проведенні зустрічі з Денісовою щодо Саакашвілі Посол Грузії відкликав свою пропозицію у проведенні зустрічі з Денісовою щодо Саакашвілі
Він заявив про «політичний контекст заяви МЗС України щодо Міхеїла Саакашвілі й необхідність подальших консультацій з МЗС Грузії».
Зеленський розповів, що знижувати мобілізаційний не будуть Зеленський розповів, що знижувати мобілізаційний не будуть
19 листопада президент України Володимир Зеленський презентував новий "план стійкості", який стане основою внутрішніх реформ під час війни.
Loading...
Load next