Верховна Рада ухвалила зміни до Земельного кодексу
Закон підтримали 284 нардепи.
Закон знімає штучні обмеження господарської діяльності для спрощення доступу до земельних ресурсів населення та бізнесу. Його метою є передача земель держвласності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання його функцій) в комунальну власність.
Як повідомляють Факти, документ вносить зміни до Земельного Кодексу щодо дерегуляції земельних відносин і передбачає:
- Землі державної власності за межами населених пунктів переходять до комунальної власності сільських, селищних, міських рад;
- Вводиться переважне право орендарів на покупку земельних ділянок.
- З’являється механізм фіксування в Державний земельний кадастр меж територій територіальних громад, зокрема об’єднаних.
- Скасування інституту державної експертизи землевпорядної документації та численні узгодження землевпорядної документації органами виконавчої влади.
- Виключення норм, що обмежують можливість іноземців та іноземних юросіб купувати вільні від забудови земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.
- Скасування процедури видачі спецдозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок, але вводиться загальне правило щодо визначення вимог щодо збереження поверхневого шару ґрунту.
- Поступова відмова від “паперової” технології складання документації із землеустрою та технічної документації з оцінки земель. Вона повинна розроблятися в електронному вигляді і завірятися електронним цифровим підписом.
Рада розпочала розгляд у повторному другому читанні законопроекту №2194 ще 16 березня.
До законопроекту надійшло 3 128 пропозицій та поправок, переважно від депутатів із фракцій Опозиційна платформа – За життя і Батьківщина.
За регламентом роботи Верховної Ради, депутати не можуть розглядати інші питання, доки не закінчать розгляд розпочатого законопроекту.