Рада не прийняла законопроєкт щодо використання поліцією електрошокерів
Зокрема законопроєкту не вистачило голосів навіть на те, щоб відправити його для підготовки на повторне читання. Про це стає відомо з трансляцію засідання ВР.
Народні депутати провалили усі три голосування не набравши потрібно кількості голосів для ухвалення законопроєкту. Спершу депутати не підтримали й повернули законопроєкт Кабміну на доопрацювання – лише 221 голос "за", однак під час другого голосування зібрали ще менше голосів - 126. Згодом направлення до комітету для підготовки на повторне перше читання підтримали тільки 213 парламентарів.
Згідно із неухваленим законопроєктом шокер можна було б використовувати у разі:
- якщо затримана особа вчинила адміністративне або кримінальне правопорушення і чинить при цьому фізичну протидію поліцейському;
- затриманий вчинив тяжкий або особливо тяжкий злочин і намагається втекти;
- затриманий чинить збройний опір або намагається втекти з-під варти;
- якщо затримана особа є озброєною і це загрожує життю чи здоров'ю людей, зокрема й поліцейських;
- відбиття нападу тварин, що загрожує життю або здоров'ю людей.
"Застосування шокера дозволяє ефективно припинити порушення із завданням порушнику меншої шкоди у порівнянні із застосуванням пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами несмертельної дії, або вогнепальної зброї", - йшлось у документі.
Однак, наразі в Україні законом дозволяється використання шокерів лише у двох випадках: відбиття нападу на поліцейського, іншу особу та/або об’єкт, що перебуває під охороною та відбиття нападу тварини, що загрожує життю і здоров’ю особи чи поліцейського.
Так у ході сьогоднішнього засідання нардепи відмовилися відправляти зміни до законопроєкту на повторне перше читання і спікер Верховної Ради Дмитро Разумков відхилив документ.