Китай розширює свій вплив у світі після призупинення роботи USAID
![Китай розширює свій вплив у світі після призупинення роботи USAID](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/news/2025/02/11/photo_5287624149407233275_x.jpg)
Китай заповнює фінансові прогалини, що виникли після призупинення роботи USAID, що може вплинути на його роль у світі.
Про це повідомляє Politico.
Китайські чиновники запропонували уряду Непалу фінансування на заміну допомоги USAID. Також на Островах Кука, розташованих у стратегічно важливому регіоні Індо-Тихоокеанського басейну, очікують, що вихід USAID відкриє нові можливості для Китаю.
У Колумбії, яка у 2024 році отримала близько 385 мільйонів доларів від USAID, неурядові організації зазначають, що китайська сторона виявила зацікавленість у виділенні коштів для країни.
Деякі аналітики вважають, що призупинення діяльності USAID може вплинути на міжнародну конкуренцію між США та Китаєм.
Китай уже звертається до партнерів. Вони заповнять порожнечу в таких місцях, як Камбоджа та Непал, і це лише ті місця, про які ми знаємо, — зазначив Франциско Бенкосме, який займався політикою USAID щодо Китаю в адміністрації Байдена.
Майкл Соболік, представник Республіканської партії, заявив, що USAID відігравала роль альтернативного джерела фінансування для країн, які шукають зовнішніх інвесторів для розвитку інфраструктури та телекомунікацій. Також агенція підтримувала ЗМІ в Африці та Південно-Східній Азії.
Згідно з документом, який є у розпорядженні журналістів, демократи з Комітету з питань Китаю при Палаті представників США планують звернутися до адміністрації Трампа щодо можливих наслідків ліквідації USAID.
Як відомо, адміністрація Трампа оголосила про адміністративні відпустки для співробітників USAID та відкликала персонал із-за кордону. Проте пізніше суд США заблокував наказ Трампа, яким передбачалося відправлення 2200 працівників USAID у примусові відпустки, до 14 лютого, визнавши можливість непоправної шкоди для профспілок.
Ілон Маск, якого Трамп призначив головою Департаменту ефективності уряду (DOGE), заявив про намір закрити USAID.
4 лютого USAID перейшло під контроль Держдепартаменту США. Деякі законодавці стверджують, що його ліквідація потребує схвалення Конгресу, оскільки агентство відіграє важливу роль у міжнародних програмах.
Юлія Педюк - pravdatutnews.com
![Телефонна розмова Трампа та Сі Цзіньпіна: торговельні питання та майбутнє TikTok](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2025/01/17/photo_2025-01-17_17-27-23.jpg)
![TikTok відновлює доступ у США після підтримки Трампа: «Ми працюватимемо над довгостроковим рішенням»](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2025/01/20/img_8283.jpeg)
![Колумбія погодилася приймати депортованих мігрантів із США](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2025/01/27/52_main-v1527414091.jpg)
![Зеленський оцінив перспективи повернення окупованих територій](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2025/02/10/3.jpg)
![Ізраїль наніс чисельних ударів по Сирії, включно зі столицею Дамаском](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2024/12/10/ap18104517414316-1-640x400.jpg)