Які студенти втратять відстрочку: нові ініціативи уряду

Для цього потрібно пройти схвалення комітетів, розглянути пропозиції депутатів і знайти 226 голосів для його підтримки (в цілому).
Чому пропонують змінити правила
Ключова причина, чому хочуть звузити право на відстрочку очевидна - “уникнення можливостей використання здобуття освіти як способу ухилення від мобілізації”. Також уряд зазначає про:
- різке збільшення студентів;
- зростання кількості судових справ щодо непослідовної освіти за довідками ЄДЕБО;
- активність адвокатів;
- негативний вплив на рівень національної безпеки і оборони;
- компрометування системи освіти.
Хто може втратити право на відстрочку
Студенти, які навчаються:
- у закладах професійної (професійно-технічної) освіти і фахової передвищої освіти, які вступили після 25 років (наприклад, в училищах, ліцеях, коледжах);
- на рівні освіти, який раніше вже розпочинали (наприклад, повторне поступлення на бакалавра, із якого колись були відраховані);
- у іноземному закладі освіти (наприклад, у вищому навчальному закладі в Польщі, що було поширеною практикою);
- у вищому навчальному закладі більше граничного строку (наприклад, брали академвідпустку, тому формально “продовжили” строк навчання).
Відзначу, що якщо і буде прийнято цей законопроект, то абсолютно немає певності у тому, чи буде це саме така редакція. Тому слідкуємо за ходом його розгляду і лише у разі прийняття, підписання Президентом України і опублікування, тоді зможу більш детально описати, які зміни запроваджено.
Який етап розгляду законопроєкту?
Наразі документ потребує:
- проходження комітетів Верховної Ради;
- внесення правок і пропозицій депутатів;
- набрання 226 голосів у сесійній залі.
Остаточна редакція закону може бути змінена, тому слідкувати за перебігом розгляду — обов’язково. Зміни набудуть чинності лише після прийняття закону, підписання Президентом та його офіційного опублікування.
Прогноз: чи ухвалять?
На мій погляд, прийняття цього законопроекту є з високою ймовірність, отже, вже друга весна (як і минулого року у травні) скоріш за все подарує зменшення підстав для відстрочки від призову під час мобілізації.




