Вчені спростували міф, що контакт зі шкірою матері впливає на розвиток передчасно народжених дітей

Нове дослідження показало, що прямий тілесний контакт між мамою та "поспішайками" не має суттєвого впливу на їхній мовний, когнітивний або моторний розвиток у віці до двох-трьох років. Водночас така практика позитивно впливає на грудне вигодовування та встановлення емоційного зв’язку між дитиною і матір’ю.
Про це повідомляє видання MedicalXpress із посиланням на дослідження, опубліковане в журналі JAMA Network Open.
Учасниками дослідження стали 108 немовлят, народжених у Норвегії на терміні 28–32 тижні вагітності у період із 2014 по 2020 рік. Малюків випадковим чином поділили на дві групи: одна отримувала контакт "шкіра до шкіри" з матір’ю одразу після народження протягом двох годин, інша — проходила стандартний догляд з переведенням у відділення інтенсивної терапії.
У віці 2–3 років у дітей оцінили когнітивні та моторні показники, а також мовний розвиток. Результати не показали суттєвої різниці між обома групами за шкалою Бейлі. Натомість грудне вигодовування у першій групі мало значно кращі показники: на момент виписки з лікарні 84% дітей, які мали контакт шкірою з мамою, продовжували грудне вигодовування — проти 67% у другій групі.
Через рік 44% таких немовлят усе ще харчувалися грудним молоком, тоді як у групі стандартного догляду — лише 26%.
Хоча на ранній нейророзвиток дітей ця практика не вплинула, вчені зазначили її важливу роль у формуванні зв’язку між мамою і немовлям, а також позитивний ефект на грудне вигодовування і психоемоційне здоров’я обох сторін.
Нагадаємо, де саме в мозку виникає свідомість: вчені провели нове дослідження
Юлія Педюк - pravdatutnews.com




