У Intel визнали прорахунки в підході до розвитку штучного інтелекту

У Intel визнали прорахунки в підході до розвитку штучного інтелекту
Колишній генеральний директор Intel Пет Гелсінгер визнав, що компанія недооцінила масштаб і темпи розвитку штучного інтелекту

Фото: Unsplash

Колишній генеральний директор Intel Пет Гелсінгер визнав, що компанія недооцінила масштаб і темпи розвитку штучного інтелекту.

В інтерв’ю для Nikkei Asia він заявив, що стратегічна ставка на інференцію — обробку вже навчених моделей — виявилася хибною. У той час як Intel зосередилася на цьому напрямку, її конкуренти, зокрема NVIDIA, активно інвестували у навчання ШІ-моделей — і зрештою отримали лідерство на ринку.

За словами Гелсінгера, Intel була переконана, що саме інференція стане головним драйвером ШІ-революції, і вірила у свої позиції. Проте домінування NVIDIA, яка створила власну потужну екосистему навколо платформи CUDA, суттєво змінило розклади. Intel так і не змогла запропонувати конкурентні рішення: процесори серії Gaudi хоч і використовуються в дата-центрах, не здобули великої популярності, а проект Falcon Shores було повністю скасовано. Тим часом NVIDIA та AMD давно укріпили свої позиції у сфері ШІ-прискорювачів.

На цьому тлі компанія переглядає стратегію. Новий керівник Intel Ліп-Бу Тан відходить від курсу IDM 2.0, який передбачав акцент на власне виробництво мікросхем. Замість цього Intel повертається до дизайну процесорів — галузі, в якій вона традиційно має сильні позиції.

Таким чином, у гонці за ШІ Intel змінює орієнтири, намагаючись надолужити втрачене й повернутися до боротьби за технологічне лідерство.

Нагадаємо, Microsoft звільнить 9 тисяч працівників через переорієнтацію на штучний інтелект

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Intel представила новий графічний чіп для дата-центрів на основі ШІ Intel представила новий графічний чіп для дата-центрів на основі ШІ
Новинка під назвою Crescent Island буде представлена клієнтам у другій половині 2026 року.
"Дія" планує витратити 228 млн грн на обладнання для національної фабрики ШІ "Дія" планує витратити 228 млн грн на обладнання для національної фабрики ШІ
Мінцифра оголосила тендер на постачання комплексів на базі Nvidia для створення державної інфраструктури ШІ із запуском до 2026 року
Nokia і Nvidia об’єднуються: нові акції, штучний інтелект і технологія 6G Nokia і Nvidia об’єднуються: нові акції, штучний інтелект і технологія 6G
Nokia випустить понад 166 мільйонів нових акцій, а залучені кошти компанія спрямує на розвиток проєктів зі штучного інтелекту (AI) та інші стратегічні ініціативи. Та найцікавіше — фінська корпорація уклала стратегічне партнерство з Nvidia. Разом вони розроблятимуть технологію мобільного зв’язку нового покоління — 6G.
Loading...
Load next