Джо Байден візьме участь у саміті "Бухарестської дев'ятки", де обговорять ситуацію в Україні
На віртуальному саміті планується обговорення насамперед питань безпеки у Чорноморському регіоні та ситуації довкола України, повідомляє українське видання "Укрінформ" з посиланням на заяву під час брифінгу голови Бюро національної безпеки (BBN) Польщі Павела Солоха.
Президенти Румунії та Польщі надіслали спільного листа із запрошенням Джо Байдену взяти участь у саміті в березні цього року.
"Президент Польщі Анджей Дуда і Президент Румунії Клаус Йоганніс направили запрошення як генеральному секретарю НАТО, так і Президенту США. Вони обидва підтвердили свою участь, а тому сьогодні після опівдня у зустрічі візьмуть участь генсек НАТО Єнс Столтенберг, Президент США Джо Байден, а також держсекретар США Ентоні Блінкен", - зазначив Солох.
Зокрема за словами Солоха, зустріч глав держав буле присвячена низці питань, в тому числі про безпеку в басейні Чорного моря і ситуацію в Україні і вписуватиметься у переговори в рамках Ініціативи Трьох морів.
"Ці обидва формати, разом з формуванням позицій країн сходу Європи в рамках ЄС та НАТО, допомагатимуть будувати трансатлантичні контакти. Без сумніву, українське питання якимось чином там буде відображене", - додав він.
Зазначимо, що Президент Польщі Анджей Дуда сьогодні, 10 травня, в Бухаресті під час спільної пресконференції з Президентом Румунії Клаусом Йоганнісом в рамках офіційного візиту до Румунії своєю чергою заявив, що Європа і світ повинні уважно слідкувати за ситуацією в Україні у контексті агресивних дій Росії.
"Ані Європа, ані світ не повинні відводити очей від цієї частини світу. З одного боку, ми усі повинні підтримувати Україну, а з іншого ми повинні стояти на сторожі нашої безпеки, оскільки як для Польщі, так і для Румунії - це східний фланг НАТО", - заявив Дуда.
Нагадаємо, що нещодавно під час робочого візиту до Польщі президент України Володимир Зеленський і польський президент Анджей Дуда підписали спільну двосторонню Декларацію про європейську перспективу України, яка є важливим кроком для вступу України до складу ЄС.