Українські депутати не проголосували за створення слідчої комісії проти "вагнерівців"

Про це повідомляє видання "Укрінформ", з посиланням на сайт Верховної Ради.
Головними об'єктами розгляду на сьогодні стали проєкти постанов №4105 "Про утворення ТСК з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної відповідальності членами "приватної військової компанії Вагнера" та заподіяння шкоди національним інтересам України". Планувалось, що метою комісії повинні були стати пошуки фактів, які засвідчуватимуть протиправність дій посадових осіб щодо уникнення відповідальності "вагнерівцями".
Однак, відповідний проєкт постанови №4105 підтримали лише 97 народних депутатів з мінімально необхідних 150-ти - Рада не створила ТСК щодо "вагнерівців".
Зокрема під час засідання було розглянуто також постанову №5243, за проєктом якої передбачається, що новостворений комітет займеться розслідуванням дій високопосадовців та інших осіб, що несли загрозу Україні.
Відомо, що за постанову №5243, ініційовану головою фракції партії "Слуга народу" Давидом Арахамією, проголосували 252 народні депутати. Завдяки цьому Верховна Рада утворила ТСК з розслідування можливих протиправних дій представників державної влади та інших осіб, що сприяли порушенню державного суверенітету та територіальної цілісності і несли загрозу національним інтересам та безпеці України.
Зауважимо, що минулого року, напередодні виборів президента Білорусі, які відбулися 9 серпня, були затримані працівники приватної російської військової компанії "Вагнер". Вони прибули до Мінська з метою дестабілізації ситуації в країні. Проте, варто зазначити, що насправді компанія "Вагнер" була створена російськими спецслужбами для прикриття, про це повідомив Володимир Огризко у програмі Сьогодні.Вдень. Він зазначив, що це нібито не підрозділ військової розвідки, а приватна компанія, до дій якої, уряд Росії не має жодного відношення.
Метою їхнього прибуття до Білорусі було підірвати авторитет Лукашенка. Президент Білорусі перестав влаштовувати Путіна, коли Лукашенко відмовився передавати до Москви всі повноваження. У Кремлі вирішили, що пост президента повинен зайняти хтось інший, повністю підпорядкований Росії і безперечно виконуючий її накази, про це теж повідомив Володимир Огризко у програмі Сьогодні.Вдень.
Відомо, що раніше Україна звернулася до Білорусі з запитом про арешт і видачу 28 із 33 затриманих, з яких 9 є громадянами України, зважаючи на те що "вагнерівці" також брали участь на Донбасі і вбивали українців, про що пишуть білоруські ЗМІ. Проте, всі вагнерівці повернулися до Росії, за винятком одного, який окрім російського громадянства має ще й білоруське.





