Президентка Словаччини візьме участь у першому саміті "Кримської платформи"

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на спільній пресконференції з Міністром закордонних справ Словаччини Іваном Корчоком у Братиславі.
Словаччина є однією з перших держав Європи та світу, яка продемонструвала свою солідарність з Україною в період нарощування Росією своєї присутності на кордоні в останні тижні. Ми дуже цінуємо це... Я хочу також подякувати окремо Словаччині та президенту Словаччини Зузані Чапутовій за її підтвердження участі в установчому саміті Кримської платформи, який відбудеться в серпні цього року в Києві. Ми ніколи не повинні забувати про український Крим, докладати максимальних зусиль для його невідворотної деокупації, - підкреслив Кулеба.
Нагадаємо, що Кримська платформа - це новий консультативний та координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму. За задумом української влади ця платформа має стати майданчиком, що згуртує наших міжнародних партнерів, котрі підтримують територіальну цілісність і суверенітет України в міжнародно визнаних кордонах.
Відомо також, що 24 березня президент України Володимир Зеленський затвердив Стратегію деокупації та реінтеграції Криму, яка передбачає, зокрема, створення Кримської платформи. Згідно зі стратегією, яка складається з преамбули та 97 пунктів, які розбиті на загальні положення, керівні принципи, пріоритетні напрямки. Україна наполягає на демілітаризації та денуклеаризації Кримського півострова і приділяє особливу увагу створенню міжнародної платформи, метою якої є повне звільнення Криму від Російської Федерації.
Публічно про свою участь у саміті оголосив президент Польщі Анджей Дуда, президент Латвії Егілс Левітс, президент Європейської Ради Шарль Мішель.
Кримська платформа буде працювати на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій - міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.





