Путін порівняв Україну з "нацистською Німеччиною": Кулеба жорстко відповів президенту РФ на його заяву

Путін порівняв Україну з "нацистською Німеччиною": Кулеба жорстко відповів президенту РФ на його заяву
Міністр Дмитро Кулеба порадив президенту РФ Володимиру Путіну перейматись своїми корінними народами, а не українським законопроєктом.

Законопроєкт про корінні народи, запропонований президентом України Володимиром Зеленським, повністю відповідає Декларації ООН про права корінних народів та відповідним нормам Конституції України, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у коментарі виданню "Укрінформ".

Зокрема очільник МЗС вважає, що Володимиру Путіну та керівництву Росії замість маніпуляцій щодо українських законів, варто було б зайнятися забезпеченням прав нацменшин і корінних народів у своїй країні. Оскільки російські маніпуляції щодо українських законодавчих ініціатив є безпідставними, адже ті цілком відповідають міжнародному праву.

Термін "корінні народи" сталий у міжнародному праві та законодавстві багатьох країн. Зокрема, закріплений Декларацією ООН від 2007 року про права корінних народів. Запропонований Президентом законопроєкт фактично реалізує в національному законодавстві ці норми міжнародного права, - зазначив міністр.

Зазначимо, що у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" Дмитро Кулеба заявив, що відповідний законопроєкт передбачає визнання корінними народами ті етнічні групи, які сформувались на території України, становлять етнічну меншість і не мають власної держави: "В Україні це насамперед кримські татари, караїми та кримчаки", - зазначив міністр МЗС.

Нагадаємо, що раніше президент Росії Володимир Путін назвав Україну "породженням радянського періоду", а поділ на корінні та не корінні народи він порівняв з нацистською Німеччиною. Зокрема, законодавчу ініціативу президента України, Путін вважає смішною, оскільки, на його думку "говорити про росіян як про "некорінний народ" - це просто некоректно і нерозумно".

 131
 
Читайте також
Росія стабільно намагається вийти з Мінських угод, - Кулеба Росія стабільно намагається вийти з Мінських угод, - Кулеба
У Міністерстві закордонних справ України вважають, що Російська Федерація не виконує Мінських угод та намагається вийти з перемовин стосовно врегулювання ситуації на Донбасі.
Кулеба заявив, що РФ відвела від кордону з Україною лише 12 тисяч військових із ста тисяч Кулеба заявив, що РФ відвела від кордону з Україною лише 12 тисяч військових із ста тисяч
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що про реальне відведення російських військ від кордону не може йтись, оскільки зі 100 тисяч бойовиків наразі відвели лише 12.
Україна пригрозила Лукашенку санкціями, якщо хоч один літак Білорусі опиниться в Криму Україна пригрозила Лукашенку санкціями, якщо хоч один літак Білорусі опиниться в Криму
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко раніше заявив, що зараз він працює з Росією над розв'язанням питання щодо відкриття авіарейсів до окупованого Криму. Однак своєю чергою Україна пригрозила санкціями, якщо хоч один білоруський літак опиниться в окупованому Криму.
Loading...
Load next