"Різдвяного" перемир'я не буде: Росія відмовилась відновити режим тиші на Донбасі

"Різдвяного" перемир'я не буде: Росія відмовилась відновити режим тиші на Донбасі
У ході перемовин РФ відкинула ще декілька пропозицій.

Україна на переговорах Тристоронньої контактної групи запропонувала встановити перемир'я з 00.01 10 грудня.

Росія відмовилася посилити режим припинення вогню на Донбасі. Про це повідомляє українська делегація в ТКГ.

 7 грудня пройшли засідання робочих підгруп Тристоронньої контактної групи (ТКГ), в ході яких українською стороною були озвучені три ключові ініціативи:

  • повернення до сталого перемир'я шляхом забезпечення реалізації заходів щодо посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020;
  • відкриття КПВВ у Щасті, Золотому, який з українського боку відкритий з листопада 2020 року;
  • взаємний обмін утримуваними особами, що дозволило б звільнити в найближчому майбутньому близько 60 осіб.

Однак всі ініціативи української сторони були відкинуті Російською Федерацією під надуманими приводами.

9 грудня пропозицію України із закликом до учасників консультацій виступити із зустрічними заявами про повернення в режим припинення вогню з 00: 01 10 грудня 2021 року і прихильністю заходам щодо посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року було відкинуто Російською Федерацією, - йдеться в повідомленні.

Також з метою забезпечення сталого перемир'я було запропоновано розширити склад Спільного центру контролю і координації не тільки підписантами комплексу заходів з виконання мінських угод, а й уповноваженими представниками країн-учасниць нормандського формату. Ця пропозиція була категорично відкинута Російською Федерацією.

Злата Новосельська - pravdatutnews.com

 

 

Читайте також
Переговорів в Мінську щодо Донбасу більше не буде: Україна шукає новий майданчик Переговорів в Мінську щодо Донбасу більше не буде: Україна шукає новий майданчик
Голова української делегації у Тристоронній контактній групі та за сумісництвом перший президент України Леонід Кравчук вважає, що після затримання журналіста Романа Протасевича у столиці Білорусі - Мінську, переговори щодо Донбасу слід перенести до нейтральної країни.
ТКГ обговорить перенесення перегорів щодо Донбасу з Мінська ТКГ обговорить перенесення перегорів щодо Донбасу з Мінська
Білорусь та її столиця перебувають під великим впливом Росії, тому Мінськ більше не підходить для зустрічей Тристоронньої контактної групи та переговорів щодо ситуації на Донбасі.
"Вивести з глухого кута": ТКГ пропонує переписати Мінські угоди "Вивести з глухого кута": ТКГ пропонує переписати Мінські угоди
Українська сторона повинна домагатися перегляду Мінських угод, щоб вивести з глухого кута переговори щодо Донбасу.
Loading...
Load next