"Величезне его пана Порошенка": радник глави ОП заявив, що експрезидент своїми інтерв'ю іноземним ЗМІ шкодить репутації України

"Величезне его пана Порошенка": радник глави ОП заявив, що експрезидент своїми інтерв'ю іноземним ЗМІ шкодить репутації України
Наразі Порошенко перебуває у дипломатичному турне за кордоном.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що експрезидент України Петро Порошенко використовує «тактику скандального захисту». Про це він сказав у коментарі НВ щодо висловлювань лідера партії "Європейська солідарність" щодо відкритої проти нього справи про «держзраду» та можливого затримання після повернення до України.

Подоляк зазначив, що заяви Порошенка, які він робить в інтерв'ю іноземним журналістам, несуть для України «репутаційну небезпеку», чим може скористатися російська пропаганда.

Є лише дві інституційні засади для визнання будь-якої людини винною чи невинною у кримінальному порядку — це чинне законодавство та цивілізований судовий процес. Персональний статус екс-президента, можливість мобілізувати для своєї підтримки власні телеканали або дорогих лобістів, використання своїх партійців як живого щита — все це не є інституційними засадами, — зауважив радник голови ОПУ.

За його словами, незважаючи на те, що щодо Порошенка не було обрано жодного запобіжного заходу, його від'їзд з країни був «втечею» та проявом неповаги до українського суспільства та його «демократичних інтересів».

Але хіба репутація країни має якесь значення для величезного его пана Порошенка? Риторичне питання…, — заявив Подоляк.

Своєю чергою у Державному бюро розслідувань розраховують, що після прильоту в Україну, колишній президент Петро Порошенко самостійно приїде до суду, де йому обиратимуть запобіжний захід. Про це стало відомо з брифінгу радника з комунікацій ДБР Тетяни Сапьян у п'ятницю.

Журналісти запитали, чи будуть Порошенка доставляти до суду примусово.

Робитимемо все необхідне, але згідно з вимогами Кримінально-процесуального кодексу. ДБР звичайно сподівається, що Петро Порошенко, народний депутат України, — відповідальний політик і відповідальний громадянин, і він виконає усі процесуальні обов'язки і самостійно прибуде на засідання суду, — відповіла Тетяна Сапьян.

Вона додала, що ухилення Порошенком від обов'язків підозрюваного та від явки до суду може бути розцінено судом як ризики, і йому можуть обрати більш суворий запобіжний захід.

Нагадаємо, раніше Данілов відповів, чи планує РНБО застосувати санкції проти Порошенка.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

 

 382
 
Читайте також
Новим речником президента Зеленського стане ведучий Сергій Никифоров Новим речником президента Зеленського стане ведучий Сергій Никифоров
Офіційне представлення нового речника президента Зеленського очікується найближчим часом. Однак, вже відомо, що ним стане ведучий телеканалу "Україна 24" - Сергій Никифоров.
Звинувачують у всьому Зеленського: замість Порошенка до ДБР пішов його адвокат Звинувачують у всьому Зеленського: замість Порошенка до ДБР пішов його адвокат
20 грудня Порошенка повідомили про підозру в держзраді та сприянні діяльності терористичних організацій у справі про постачання вугілля з ОРДЛО.
Loading...
Load next