Евакуація дипломатів інших країн з України: чи є привід хвилюватися? (фото)
Останні події пов’язанні з наростанням конфліктності на Сході занепокоюють не лише українців, а й представників інших країн. Як наслідок, закликають утриматись від поїздок в нашу державу, а також евакуюють тих, хто вже в ній перебуває.
Максим Хилько, з цього приводу, журналістам "Радіо Свобода" сказав :
Я думаю перш за все це політичний сигнал, і те що дипломати покидають країну, і те, що про це повідомили публічно. Я думаю тут посилається сигнал, про те що загрозу серйозно сприймають в Вашингтоні і Лондоні одночасно і Києву, і європейським союзникам, і в тому числі, Москві.
Більш радикальну думку має російський політолог, Андрій Піонтковиський, який висловився щодо цієї ситуації:
Це означає (вивіз дипломатів), що американській розвідці точно відомо, що Путін прийняв рішення щодо атаки на України, щодо розширення, ескалації — і воно може бути реалізоване в будь-який день.
Сполучені Штати дали указ 24 січня про термінову евакуацію родин дипломатів, та добровільну для них самих. В причині зазначають можливість нападу Росії на кордони України, а отже небезпечна ситуація для громадян їх держави.
Ми чули від секретаря Блінкена, коли він був тут минулого тижня про те, що російські війська можуть досить швидко вдарити по Україні. Ми залишаємося дуже стурбовані цим, — розповів речник посольства США Даніель Лангенкамп.
Те саме занепокоєння виказує і Берлін, а зокрема, речниця Міністерства закордонних справ Крістофер Бургер, яка зазначила, що в разі бажання громадян Німеччини покинути територію України, всі витрати міністерство закордонних справ бере на себе. Окрім цього, вони готові вжити і інші заходи, задля безпеки своїх людей.
З нашої точки зору, у нинішній ситуації, зважуючи відповідальність за добробут людей, ми несемо відповідальність, — зазначила Крістофер.
Велика Британія поки поводиться більш обачно, і намагається не називати речі своїми іменами, а тому вивезення дипломатів з України називають, як тимчасове скорочення персоналу, а не евакуація. При цьому зазначають, що посольство залишається відкритим та продовжить виконання своїх обов’язків.
Японія та Австралія теж слідкують за актуальними новинами. Обидві країни евакуюють сім’ї працівників та закликають своїх громадян утриматись від подорожей в Україну. Іншої думки Польща, Латвія, Угорщина та Грузія, які не мають на меті вивозити своїх дипломатів.
Колишній міністр закордонних справ, Павло Клімкін теж оцінив цю ситуацію. Про це повідомляє "Радіо Свобода". За словами політика, американці та британці, зважаючи на минулі напади на їх посольства в інших країнах, поводяться більш обачно, оскільки хвилюються за безпеку. Проте не варто вбачати в цьому зраду та панікувати.
Від’їзд членів родин означає певну перестрахування, певну пересторогу. І я добре розумію і американців, і бритів тут, але точно не те що посольства будуть працювати в обмеженому режимі, — сказав Павло Клімкін.
Представник закордонних справ Європейського Союзу Жозеп Боррель теж просить не «перебільшувати» проблеми та не драматизувати. Він зазначає, що причин для евакуації поки що не бачить.
Джерела:
- https://www.radiosvoboda.org/a/dyplomaty-pokydayut-ukraine-nato-posyluye-prysutnist-u-euvropi/31668941.html
- https://suspilne.media/200691-mi-nesemo-vidpovidalnist-so-kazut-diplomati-akih-cerez-rf-evakuuut-z-ukraini/
- https://apostrophe.ua/ua/news/politics/foreign-policy/2022-01-24/bolshaya-evakuatsiya-kto-pokidaet-ukrainu-a-kto-ostaetsya/256935
Софія Кекух - pravdatutnews.com