Друг має підтримати без запрошення, — звернення Стефанчука до спікера парламенту Грузії
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук відреагував на відмову спікера Парламенту Грузії Шалви Папуашвілі відвідати Бучу та Ірпінь і його характеристику такого запрошення як «недоречне».
Про це пише ПравдаТУТ News з посиланням на пресслужбу Верховної Ради.
Руслан Стефанчук на своїй Фейсбук-сторінці зазначив, що Шалва Папуашвілі вважав за неможливе їхати до України доти, доки «окремі представники українського уряду повністю не усвідомлять потужну підтримку», яку нам надає Грузія.
Як приклад такої потужної підтримки він навів голосування Грузії на користь України на міжнародних майданчиках, на кшталт ООН, — уточнив Голова Верховної Ради України.
Звертаючись до грузинського колеги, Руслан Стефанчук наголосив, що Україна цінує будь-яку допомогу, одержувану від інших країн під час повномасштабної війни.
Ми щодня просимо про посилення санкцій, надання військової, політичної та фінансової підтримки. Є країни, які допомагають нам за всіма напрямами. Є країни, які допомагають лише в одиничних питаннях, — поінформував Руслан Стефанчук.
За його словами, Україна цінує «щиру підтримку братнього грузинського народу», і додав, що деякі громадяни Грузії нині разом зі ЗСУ захищають нашу країну від російських окупантів на полі бою.
Точно як і багато Українців у 2008 році стояли поруч із Грузинами проти тієї ж Росії, яка зазіхнула на вашу незалежність, проковтнула шматок вашої території, вбивала ваших людей. Й Україна тоді з перших днів вашого протистояння з Росією надавала підтримку Грузії: і на політичному, і на інформаційному, і на міжнародному, і на військовому рівнях. Просто хочу нагадати, що завдяки українським протиповітряним системам оборони («Бук», «Оса») ви боронили своє небо, — розповів він.
Руслан Стефанчук закцентував на тому, що «ми не міряємося розмірами підтримки», адже вона завжди повинна бути щирою.
Єдине, що породжує в мене відчуття невимовної бентеги, так це питання: чи доречно називати «недоречним» запрошення приїхати до дружньої країни, і подивитись її біду, розділити її горе, висловити слова підтримки? Мені здається, що друг має зробити це без запрошення, — наголосив спікер Парламенту України.
Вас також може зацікавити стаття: "Немає слів для того жаху, який я побачила у Бучі", – Урсула фон дер Ляєн.
Віра Коновал - pravdatutnews.com