У Львові волонтери почали облаштовувати приміщення соціального спортзалу для учасників АТО/ООС

Прибирають занедбане приміщення та готуються до ремонтних робіт – молодіжні об’єднання спільними зусиллями створюють соціальний спортзал для учасників бойових дій на Сході країни. Такий задум давно виношував Андрій Мочурад, хлопець сам є ветераном війни і каже, що потреба у таких закладах неабияка.
Громадський активіст Андрій Мочурад пояснив: "Я просто сам АТОвець, який був поранений. Тому я знаю як важко розробляти ногу. Почув від багатьох колег, що хтось в іншому місті готується, хтось хотів би відвідувати. Багато тренажерів допомагають м’язи відновити, воно допомагає місцю, де було поранення. Я, наприклад, розпрацьовував велотренажером, потім почав бігати".
Андрій зазначає: доклали чимало зусиль, щоб отримати в оренду від міста це приміщення. Вже мають частину спортивного інвентарю: дещо закупили, вигравши конкурс, а деякі спортивні спорядження віддають місцеві. Ініціатори проекту хочуть тут не просто створити спортзал, а осередок, який би об’єднував патріотично налаштованих людей.
"Тут буде спортзал з акцентом на тренажери, на боксерські груші, на певні силові вправи. Також у спортзалі плануємо проведення таких заходів, як тренінг по тактичній медицині чи перегляд фільму для 15-20 осіб. Це буде простір для розвитку тіла", - додає він.
Ремонтні роботи по облаштуванню спортивного приміщення допомагають виконувати волонтери «бурчику» – це програма, яка об’єднує всіх небайдужих та готових допомагати.
Початковою метою програми «Будуємо Україну разом» було відновлення будинків, знищених внаслідок війни на Сході країни. Та за роки свого існування акція перетворилася на рух, який тепер допомагає родинам у скруті облагороджувати свої будівлі або долучатися до створення громадських просторів. Додамо, що «БУР» - це не лише фізична допомога. Насамперед це культурно-освітній проєкт.
Окрім цього, координаторка Львівського осередку «Будуємо Україну разом» Яна Сташків зазначає: "Ми зрозуміли, що найбільшу цінність принесли спілкуванням, а потім це перетворилось на мандрівний табір: 6 років ми їздимо по всій країні, заїжджаємо в якесь місто і допомагаємо сім’ям в скруті або де є воїни ато, так само робимо якісь громадські простори для молоді".
За 6 років учасники цього проєкту долучилися до ремонту понад 200 помешкань, намалювали близько 60 стінописів і відкрили ще стільки ж громадських просторів. Проєкт із відкриття соціального спортзалу також не з простих, попереду буде ще не одна толока, тому, якщо у вас виникне бажання, можете долучатися!
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.



