Як екологічно та безпечно позбуватись сухостою

Микола – засновник фермерського господарства на Львівщині. Чоловік вирощує полуницю на території у понад 10 гектарів.
Проте, він не практикує спалювання сухої трави: як тільки вона починає рости, працівники відразу її скошують. І хоч на це йде чимало коштів, доглянута ділянка і безпека для нього важливіші.
Микола переконаний, що завжди можна знайти корисну альтернативу. Наприклад, компостувати сухостій, а потім використовувати для підживлення ґрунту.
Навіть одна пожежа може принести значну шкоду повітрю, тваринам та людям, у тому числі й самим паліям.
На траві, яка, наприклад, росте вздовж доріг, нагромаджуються викиди автомобілів. Під час горіння ці забруднювальні речовини викидаються в атмосферне повітря. Зокрема, пил та сажа негативно впливають на людей, які мають респіраторні захворювання, - розповіла у коментарі ПравдаТУТ Львів екологиня Ольга Мелень.
В Україні за спалення сухої трави передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Залежно від завданої шкоди, палій може сплатити штраф від 3 до 91 тисячі гривень, а в деяких випадках навіть потрапити до в’язниці від 5 до 10 років.
Додамо, 2020 рік став рекордним за кількістю пожеж сухостою. Днями президент видав указ, згідно з яким, право на складання адмінпротоколів за спалення сухої трави перейде до ширшого кола осіб, а відтак «зловити» зловмисників буде легше.





