Через глобальне потепління: поблизу станції "Академік Вернадський" в Антарктиді зібрались тисячі пінгвінів (фото)

Через глобальне потепління: поблизу станції "Академік Вернадський" в Антарктиді зібрались тисячі пінгвінів (фото)
Українські полярники, які працюють на антарктичній станції "Академік Вернадський" помітили велике скупчення пінгвінів - за 20 кілометрів від станції відпочивають сотні та тисячі особин.

Науковці української полярної експедиції зафіксували рекордні кількість пінгвінів поблизу станції "Академік Вернадський". На різних островах в радіусі 20 км навколо станції перебувають тисячі пернатих "відпочивальників". Науковці вважають, що пінгвіни залишаються поблизу через глобальне потепління.

Про це повідомила біологиня 26-ї антарктичної експедиції Оксана Савенко для Facebook-сторінки Національного антарктичного наукового центру.

Оскільки клімат змінюється і зими стають теплішими, ділянки відкритої води в районі архіпелагу Вільгельма, де знаходиться наша станція, зараз можна знайти впродовж усієї зими, а отже і пінгвіни тепер тримаються зовсім неподалік, - йдеться у повідомленні.

Зокрема, зазначається, що переважно біля станції помічали субантарктичних пінгвінів - дженту чи пінгвінів Аделі. Проте, скупчення пінгвін поблизу "Академіка Вернадського" також привертає увагу й інших місцевих хижих "жителів" - морських леопардів та косаток. Через це вони теж перебувають неподалік від станції.

Цього року неподалік станції пінгвіни з’являються хвилями. Ймовірно до них долучаються мігранти з південніших районів, де погодні умови стають несприятливими. Ось так наслідки зміни клімату і потепління можна безпосередньо спостерігати в Антарктиці завдяки пінгвінам, - додали в антарктичному науковому центрі.

Цього року неподалік станції пінгвіни з'являються хвилями.

 

 641
 
Читайте також
У Грузії стартували міжнародні військові навчання Agile Spirit 2021 за участі України (фото) У Грузії стартували міжнародні військові навчання Agile Spirit 2021 за участі України (фото)
В Грузії стартували міжнародні військові навчання, участь в яких також беруть українські військові. Окрім цього, участь у навчаннях візьмуть майже 2500 військовослужбовців 15 країн.
В Азовскому морі інфекція: у Бердянську відпочивальникам забороняють купатися В Азовскому морі інфекція: у Бердянську відпочивальникам забороняють купатися
У пробах морської води у місті Бердянськ було виявлено високу концентрацію збудників інфекційних захворювань.
Туреччина знову вимагатиме ПЛР-тести на COVID в туристів, які летять з України Туреччина знову вимагатиме ПЛР-тести на COVID в туристів, які летять з України
Влада Туреччини повернула вимогу здачі ПЛР-тесту для перетину кордону громадянами України. ПЛР-тест відтер може замінити швидкий тест на антиген коронавірусу.
Loading...
Load next