Facebook подала до суду на українця через крадіжку даних 178 мільйонів користувачів
У четвер компанія подала до суду на Олександра Солонченка, відомий під псевдонімами solomame та barak_obama, стверджуючи, що він порушив угоди компанії «Умови надання послуг» та «Умови платформи», які забороняють її користувачам робити будь-які незаконні дії з її даними, отримувати дані за допомогою автоматизованих засобів та подавати свої «дані платформи» в будь-який каталог з його схваленням.
Згідно зі скаргою Facebook, опублікованою у Північному окрузі Каліфорнії, компанія стверджує, що Солонченко використовував автоматизований метод для видалення ідентифікаторів користувачів та телефонних номерів приблизно з 178 мільйонів користувачів Facebook у період з 2018 по 2019 рік.
Докази, представлені адвокатами Facebook, показують історію продажу Солонченком інформації, що просочилася, з інших компаній на Raid Forums - веб -сайті, де користувачі купують і продають просочені та вкрадені набори даних. На скріншоті з сайту, наданого Facebook, обліковий запис, який нібито належить Солонченко, ненавмисно запропонував продати вилучені дані.
У мене також є кілька інших баз даних, списки користувачів, бази даних B2B у всьому світі, бази даних телефонів, непублічні дані FB (180 мільйонів зі США). Будь ласка, напишіть мені в приват, якщо цікаво, — написав користувач barak_obama.
У своїй скарзі Facebook звернувся до федерального суду з проханням провести судовий розгляд присяжних, заборонити Солонченку використовувати його продукти або продавати будь-які дані, отримані від нього, а також нерозголошену суму відшкодування збитків.
Також компанія надала скриншоти, в яких хакер у жовтні 2020 року запропонував продати дані 10 мільйонів користувачів або клієнтів українського державного ПриватБанку, а також дані 18 мільйонів користувачів або клієнтів компанії «Нова пошта».
За цим посиланням, можна глянути прикріплені дані та скріншоти Олександра Солонченка.
Нагадаймо, що 4 жовтня в роботі Facebook, Instagram і WhatsApp стався масштабний збій. Паралельно в мережі повідомлялось, що ЗМІ виявили наймасовіший витік даних Facebook в історії. А Марк Цукерберг за кілька годин втратив $6 600 000 000. Пізніше у Facebook заявили, що дані користувачів не постраждали, а збій у роботі сервісів був викликаний неправильною зміною конфігурації на магістральних маршрутизаторах.
Анастасія Фаль - pravdatutnews.com