Феномен «чорної п’ятниці» у США: як святкує країна, з якої походить найбільший розпродаж у році (фото)

Феномен «чорної п’ятниці» у США: як святкує країна, з якої походить найбільший розпродаж у році (фото)
Знижки та товари й послуги, "Cyber Monday", рекордні 9,5 млрд доларів — у статті ви зможете дізнатися про особливості проведення "чорної п'ятниці" у країні-походження цього дня — США.

Раніше ми уже розповіли дещо про історію виникнення «чорної п’ятниці». Про економічну кризу, «п’ятицентового короля» та День подяки з Рузвельтом і Конгресом США (так-так, воно усе пов’язане) можна почитати, натиснувши на клікабельне посилання.

Отож «чорна п’ятниця» у США в листопаді фактично слугує початком різдвяного розпродажу товарів зі значними знижками. Попри те, що цей день не є офіційним святом у США, в багатьох американців цього дня може бути вихідний.

 

Фото: Bloomberg

Знижки у США реальні – не примарні, адже компанії не хочуть ризикувати своєю репутацією. Тому ніяких фіктивних акцій або чогось подібного. Тим паче святкування «чорної п’ятниці» в Америці проходить «на широку ногу», адже цей день вже давно став приємною загальноамериканською  традицією. Тому якось несовісно компаніям нехтувати людською довірою.

Розпродаж у Штатах розпочинають задовго до оголошеної офіційної дати, але пік продажів відбувається саме в день «чорної п’ятниці». Покупці починають відвідувати сайти з першими знижками (себто уже навіть з ночі), а тому зазвичай до обіду, а до вечора – й поготів, замість ціни для вас може висвітитися невтішне «out of stock». Втім, стосується це не лише інтернет-ресурсів, а насамперед офлайн-магазинів. Атмосфера не лише свята, але й цілковитого хаосу може панувати у всіх супермаркетах в країні. Штовханина, грубощі, травмування – це абсолютно не вигадка для американських реалій у «чорну п’ятницю».

Фото:  PAULO WHITAKER 

Однією з особливостей американської системи розпродажів полягає в тому, що знижки розповсюджуються не лише на певні товари, але й на ряд послуг. Наприклад, можна майже безкоштовно вимити автівку на мийці, відремонтувати взуття чи одяг чи замовити послугу клінінгу для дому.

Ще однією особливістю (яка, проте, уже теж цілком закономірно влилась у світову практику) – чорна п'ятниця плавно переходить в Cyber Monday (Кіберпонеділок), себто найбільші знижки переходять в онлайн.

Фото: hellomagazine

Значним вкладом у розвиток онлайн-шопінгу стала пандемія коронавірусу 2020 року. Оскільки більшість магазинів у США не змогли повноцінно відкритися у «чорну п’ятницю» – це призвело до ще більшого попиту онлайн-шопінгу, який насправді доволі стрімко розвивався і до пандемії.

Отож величезні знижки діють на фактично всі категорії товарів, зокрема за дуже вигідними цінами можна придбати техніку. Тому не є дивною статистика: понад 200 мільйонів американців стають покупцями у «чорну п’ятницю», залишаючи в середньому (залежно від доходів певної сім’ї та конкретного року зокрема) по 400 доларів кожен.

Відстеження обсягів та динаміки продажів у США розпочалося офіційно з 1992 року. Перше падіння продажів сталося під час сезону економічної кризи у 2008-му — після того продажі постійно зростали. Вже 2011 року розпродажі у цей день склали в еквіваленті $12,3 млрд.

Заголовок

Відповідно до даних Adobe Analytics, у 2020 році американці витратили рекордні $9.5 млрд на онлайн-покупки, а «Hot Wheels», «Super Mario 3D All-Stars» і «Animal Crossing» увійшли до трійки найбільш продаваних товарів.

А за даними Національної федерації роздрібної торгівлі США (National Retail Federation, NRF), за вихідні на День подяки (з четверга до понеділка) покупки здійснили близько 186.4 млн американців (100 млн онлайн-покупців, що на 8% більше ніж 2019), а середній чек склав $311.75.

Заголовок

«Чорна п’ятниця» – безумновно, стала однією з улюблених традицій та днів назагал для американців. Як бачимо, статистика показує, що з кожним роком популярність розпродажів у США зростає. Припускаємо, цьогорічна «чорна п’ятниця» знову буде рекордною.

Залишайтесь з «ПравдоюТУТ» - замість знижок обіцяємо ще кілька статей про наймасштабніший розпродаж, які можуть допомогти вам дізнатися ще більше цікавих фактів, а що важливіше – вберегтися від імпульсивних покупок та зберегти ваші гроші.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

 119
 
Читайте також
"Чорна п'ятниця" по-європейськи: як день розпродажів проводять у Європі (фото) "Чорна п'ятниця" по-європейськи: як день розпродажів проводять у Європі (фото)
Європейці проти "чорної п'ятниці", День подарунків у Великій Британії та "Божевільний розпродаж" у Франції — як у Європі відзначають день шопінгу: детальніше у цій статті.
Пережити "чорну п'ятницю" і не розоритися: як в Україні проводять день шопінгу (фото) Пережити "чорну п'ятницю" і не розоритися: як в Україні проводять день шопінгу (фото)
Чи реально зберегти кошти в день найбільшого розпродажу в році, чи справді в Україні є вигідні пропозиції для покупців, а не ошуканство з боку магазинів — про це та інше детальніше у статті.
Економічна криза, День подяки, поліцейський жах чи просто "чорна п’ятниця"? (фото) Економічна криза, День подяки, поліцейський жах чи просто "чорна п’ятниця"? (фото)
Історія походження "чорної п'ятниці" не така однозначна і буденна, як могло б здатися. У статті ви дізнаєтесь, які саме були передумови виникнення звичного для сьогодні явища — щолистопадового розпродажу.
Loading...
Load next