В Одесі на вимогу Кременя закрили російськомовний дитячий журнал “Пчелка”
Батьки школи, де російськомовний журнал "Пчелка" використовували в освітніх цілях, звернулись до омбудсмена.
Про це у Фейсбуці повідомила редакторка журналу Олена Павленко.
Повідомлення надійшло 7 жовтня, а вже за кілька місяців Тарас Кремень надіслав відповідь до міськради Одеси. Він зазначив, що в листі до нього вказали на можливе порушення закону, відповідно до якого діти мають право на отримання освіти державною мовою.
Прошу перевірити можливі факти надходження у заклади загальної середньої освіти Одеси навчальних матеріалів або іншої друкованої продукції російською мовою, яка використовується в навчальних заняттях і підготовці до них, – написав омбудсмен
Також він попросив у випадку виявлення порушень вилучити ці журнали. Цей лист надійшов до департаменту освіти міськради.
“Пчелку” розсилав у навчальні заклади однойменний благодійний фонд. Про зупинку друку розповіла головна редакторка журналу та президентка фонду Олена Павленко. Вона зазначила, що співпрацює з багатьма школами майже 17 років.
Вона додала, що за публікаціями журналу “Пчелка” не викладають, оскільки це не навчальні матеріали, а є розважально-пізнавальне видання. Також жінка зазначила, що їхній журнал не є обов’язковим для тих, хто хоче читати та розмовляти державною мовою.
Діти купують журнали з благодійною метою, і лише з дозволу батьків, яких не бентежить, що матеріал надрукований російською мовою, – зазначила Павленко.
Також вона написала про великий обсяг різних матеріалів, які друкуються в журналі. Починаючи з текстів іноземних авторів, закінчуючи листами читачів. Мовляв, автор скарги позбавив цього всього 3 300 читачів. Проте додала, що весь надрукований тираж буде переданий у школи-інтернати.
Павленко написала, що не готова перекладати весь журнал на українську мову. Це пояснила тим, що не любить несправедливість і не бажає під примусом робити те, що вважає абсурдом.
Окрім цього вона додала, що не проти української мови, а проти категоричних заборон. Мовляв, із думкою російськомовного населення не хочуть рахуватися.
На сторінці редакторки журналу багато публікацій про її благодійну діяльність. Однак привертає увагу й фото, де вставлена рамка привітання з 9 травня. Там Друга світова названа “вітчизняною” війною, а ще вставлена радянська символіка. Світлину оприлюднили 8 травня 2020 року.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com