Засніжило: на станції Академік Вернадський в Антарктиді випав рекордний рівень снігу (фото)

Засніжило: на станції Академік Вернадський в Антарктиді випав рекордний рівень снігу (фото)
Висота снігу сягає 2, 75 м. Востаннє такий рівень опадів фіксували понад 20 років тому.

В Антарктиді на острові Галіндез, де розташована українська станція "Академік Вернадський", випала рекордна кількість снігу. Його висота сягає - 2, 75 метрів. Полярники кажуть, востаннє таке фіксували там уже понад 20 років тому. Про це пише "ПравдаТУТ News" з посиланням на допис Національного антарктичного наукового центру.

До свята Миколая наші полярники отримали незвичний подарунок. Метеорологи зафіксували, що рівень снігу біля станції "Академік Вернадський" становить аж… 2,75 м: це найбільше значення за останні 20 років! - йдеться в повідомленні.

Графік: Національний антарктичний науковий центр

На графіку видно, що попередній рекорд був 2016 й становив 2,65 м, тобто на 10 см менше аніж випало цьогоріч.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

В Науковому центрі додають, що такі показники вражають й тому, що зараз в Антарктиді літо. 

Полярники героїчно відкопуються зі снігу вже багато днів поспіль, пінгвіни і пінгвінята не постраждали, - зазначили в повідомленні.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Читайте також
Україна придбала легендарний британський криголам James Clark Ross (відео) Україна придбала легендарний британський криголам James Clark Ross (відео)
Раніше український уряд виділив 5 мільйонів доларів на закупівлю наукового корабля-криголама для потреб Української антарктичної експедиції й полярників.
Через глобальне потепління: поблизу станції "Академік Вернадський" в Антарктиді зібрались тисячі пінгвінів (фото) Через глобальне потепління: поблизу станції "Академік Вернадський" в Антарктиді зібрались тисячі пінгвінів (фото)
Українські полярники, які працюють на антарктичній станції "Академік Вернадський" помітили велике скупчення пінгвінів - за 20 кілометрів від станції відпочивають сотні та тисячі особин.
Українські вчені встановили вік решток кита, які знайшли поблизу станції "Академік Вернадський" (фото) Українські вчені встановили вік решток кита, які знайшли поблизу станції "Академік Вернадський" (фото)
Морський ссавець - гігантський кит, помер у сьомому столітті – "в епоху вікінгів та цивілізації майя, за три сторіччя до княгині Ольги і князя Володимира". Він належав до південного (антарктичного) підвиду – це найбільший підвид серед синіх китів.
Loading...
Load next