Як громадяни допомагають затримувати ворожі ДРГ — заступник МВС
Значну роль у затриманні ворожих диверсійно-розвідувальних груп відіграють свідомі громадяни, які вчасно повідомляють у поліцію про підозрілих осіб.
У інтерв’ю НВ перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін розповів, що від початку повномасштабної війни в Україні затримано майже 800 підозрюваних у диверсійно-розвідувальній діяльності.
Багато ДРГ були закинуті на територію України і, зокрема Києва, завчасно.
Не можу сказати, що є якийсь типовий портрет представника ДРГ, але часто це молоді люди, які заїхали й орендували квартири ще за місяць-два до початку російської агресії. Вони вели досить специфічний спосіб життя — не спілкувалися з місцевим населенням, не працювали, переважно сиділи вдома. Ми стикнулися з різними ДРГ. Були й такі, що налічували до 20 людей, - зазначив перший заступник очільника МВС.
У перші дні часто ідентифікували ДРГ за допомогою радіоперехоплення: вони банально ходили із російськими сім-картками, які чітко висвічувалися і у відповідні райони направлялися наші оперативно-бойові групи.
Ми значною мірою покладалися і на місцеве населення. Я вдячний усім і кожному небайдужому громадянину, хто, наприклад, побачивши, що хтось біля його будинку вилазить із люку, не лінувався телефонувати на гарячу лінію поліції, це дало свій ефект, - наголосив Єнін.
На сьогодні затримано майже 800 осіб з підозрою до їхньої причетності до диверсійно-розвідувальної діяльності.
Нагадаємо, росіяни наступають на Сєвєродонецьк та Лисичанськ: в області 13 загиблих.
Віра Коновал - pravdatutnews.com