У Львові попрощалися з останньою зв’язковою Романа Шухевича – Дарією Гусяк (відео)

У Львові попрощалися з останньою зв’язковою Романа Шухевича – Дарією Гусяк (відео)

У Львові  попрощалися з останньою зв’язковою Романа Шухевича - Дарією Гусяк. Народилася жінка 4 лютого 1924 року у Трускавці. Вже з 1948 року була членкинею Організації українських націоналістів і робила усе заради майбутнього України. Через 2 роки її заарештувала радянська влада. Її катували, щоб дізнатися місце перебування Романа Шухевича. І коли нічого не змогли від неї добитися приговорили до 25 років позбавлення волі.
 

Я думав, що тут буде море народу. Все-таки знаменита людина. Стільки вона відсиділа, стільки відкаралася, але твердий її стержень залишився, вона приклад для нового покоління, й для молодих поколінь. Вона воїн все-таки.  І навіть те, що вона не мала військових звань, але вона воювала. Вона відкаралась дуже багато років, як воїн, як права рука нашого Романа Шухевича, — зазначає член спілки офіцерів Роман Мурій.

Після звільнення жила у Хмельницькі області. І вже у 1995 році повернулася до Львова. Також Дарія Гусяк заснувала громадську організацію «Всеукраїнська ліга українських жінок», яку очолювала до 2004 року. Люди з її оточення пам’ятають Дарію, як дуже сильну, розумну та водночас надзвичайно скромну особистість.
 

Вона дуже гідно вела свою боротьбу з радянською владою, дуже гідно. Вона сміливо мужньо, без слова жалю на Бога, на людей вона витримувала усі покарання, які їй виписала ця влада і при цьому вона була надзвичайно скромною. Просто вражає наскільки ця людина була скромною, — розповідає колишній політв’язень радянського режиму Мирослав Маринович.
 

Дарія Гусяк пішла з життя 12 серпня, їй було 98 років. Поховали її на Личаківському цвинтарі у родинній гробівці Шухевичів.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
Прихисток у області для переселенців на Львівщині (відео) Прихисток у області для переселенців на Львівщині (відео)
Найбільше вільних місць зараз у Яворівському та Золочівському районах – 4 та 3 тисячі відповідно .
Здійснення мрії: добрі справи роблять і під час війни (відео) Здійснення мрії: добрі справи роблять і під час війни (відео)
Львівський тік-токер Роман Мироненко здійснив мрію 9-річної Софійки з Миколаївщини, відвідавши її у лікарні. Він заспівав їй пісню і вони записали відео у Тік-Ток
Loading...
Load next