В Україні буде створено групу із запобігання незаконній торгівлі предметами мистецтва, викраденими під час війни, - Ткаченко

В Україні буде створено групу із запобігання незаконній торгівлі предметами мистецтва, викраденими під час війни, - Ткаченко

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та Міністерство культури та інформаційної політики створять групу з відстеження порушень санкцій на світовому ринку мистецтва та запобігання незаконній торгівлі предметами мистецтва. Повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Ми разом із НАЗК розпочинаємо роботу з відстеження порушення санкцій у світових операціях на ринку мистецтва та запобігання незаконній торгівлі предметами мистецтва, що були викрадені окупантами в Україні під час війни, в межах робочої групи Art Sanct Task Force, - написав міністр.

Мета групи - виявлення викрадених під час війни в Україні мистецьких предметів та предметів старовини, недопущення їх вільного обігу у світі та пошук мистецьких активів підсанкційних росіян з метою подальшої заморозки цих активів та їх конфіскації, - уточнив Ткаченко.

Як зазначає міністр, у конфліктах такого рівня неможливо евакуювати та убезпечити все. За його даними, наразі пошкоджено чи зруйновано понад 1500 об'єктів культурної спадщини та культурної інфраструктури.

Ми перебуваємо в контакті з міжнародними й українськими правоохоронними органами та профільними організаціями, щоб притягнути росію до відповідальності, арештувати її активи в світі та запобігти міжнародному трафіку викраденого, - інформував Ткаченко.

Ми розуміємо, що це складний та довготривалий процес через його масштаби, якого світ не бачив з часів Другої світової війни. Тому разом з НАЗК розпочинаємо вже зараз та зробимо все, щоб повернути викрадене в Україну та притягнути росію до відповідальності, - підсумував міністр.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

Читайте також
Безвідходне виробництво: як у Львові скляні пляшки перетворюють у витвори мистецтва (відео) Безвідходне виробництво: як у Львові скляні пляшки перетворюють у витвори мистецтва (відео)
У львівській майстерні використані скляні пляшки перетворюються на вишукані елементи декору та незвичний посуд.
В Україні відреставрують 109 об’єктів культурної спадщини В Україні відреставрують 109 об’єктів культурної спадщини
Мінкульт визначив перелік пам’яток культурної спадщини, які планують відреставрувати в рамках проєкту "Велика Реставрація". Рейтинг складається зі 109 об’єктів, серед яких: фортеці, замки, церкви, палацово-паркові комплекси та інші пам’ятки культурної спадщини України.
У Чернігові судитимуть чоловіка за непристойний напис на паркані про Зеленського (відео) У Чернігові судитимуть чоловіка за непристойний напис на паркані про Зеленського (відео)
Жителя Чернігова Олександра Тарнавського звинувачують в образі президента через графіті "Зєля, х**ло", його будуть судити.
Loading...
Load next