В Україні відзначається День захисту дітей

В Україні відзначається День захисту дітей
1 червня в Україні відзначається Міжнародний день захисту дітей.

В Україні дату започаткували як святкову з 1998 року, хоча уперше день відзначався у 1950 році у 51 країні світу, а започаткувала його Рада Міжнародної демократичної федерації жінок у 1949-му у Парижі. Ініціативу підтримала Організація об'єднаних націй оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності. Також була проголошена необхідність соціального захисту прав дитини.

Вже у 1959 році з'явилася Декларація прав дитини від ООН, яка проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню. Також існувала Женевська декларація прав дитини 1924 року. Ці декларації носили лише декларативний та рекомендаційний характер, а для захисту і забезпечення прав дитини необхідні були конкретні закони й міжнародні договори. Тоді й постало питання щодо законодавства стосовно прав дітей.

20 листопада 1989 року Генеральною асамблеєю ООН була прийнята Конвенція про права дитини, яка вважається світовою конституцією для дітей. Україна ратифікувала конвенцію 27 вересня 1991 року, й відтоді цей документ є частиною національного законодавства.

В Україні наприкінці XX століття встановлення свята ініціювало Міністерство у справах сім'ї та молоді — орган, який у 2010 році реорганізували у Міністерство освіти і науки, молоді та спорту. Також започаткування свята підтримав Всеукраїнський комітет захисту дітей, Національний фонд соціального захисту матерів і дітей "Україна — дітям" та інші громадські організації. 30 травня 1998 року другий президент України Леонід Кучма підписав указ про святкування Дня захисту дітей.

Цьогоріч в Україні Міжнародний день захисту дітей вдруге відзначається в умовах дії воєнного стану.

За даними Офісу Генерального прокурора нині зафіксовано понад 2900 злочинів проти дітей, пов’язаних із війною: вбивства та поранення, сексуальне насильство, напади на установи і заклади для дітей, депортація, примусове переміщення, викрадення. Внаслідок дій ворога 484 дитини загинули, 992 поранено.

Нагадаємо, Історія першого Незламного пацієнта: медики врятували капітана ЗСУ

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
У Мін’юсті пояснили як отримати паспорт старого зразка замість ID-картки
Відмовлятись від паспорта нового зразку можна лише через релігійні переконання
Які країни відкриті для українських туристів
Міністерство закордонних справ України назвало нові напрямки. Зараз до списку 104 дозволених 104 країни додались 9 нових.
Loading...
Load next