Закритий кордон, візи та митницю з росією: 79% українців підтримали ідею
Більшість українців (79%) хочуть мати закриті кордони та візи з росією.
Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
Перед Революцією Гідності переважна більшість українців (70%) хотіли бачити країни незалежними, але дружніми державами. Лише 15% наполягали на тому, що відносини мають бути як з іншими державами – із закритими кордонами, візами, митницями. Причому досить істотна частка респондентів (12%) бажали навіть об’єднання в одну державу. Після окупації Криму і початку війни на Донбасі значно зросла частка тих, хто вважав, що відносини мають бути як з іншими державами (з 15% до 44%), хоча все одно 48% вважали, що країни мають лишатися дружніми (частка тих, хто виступав за об’єднання знизилася до 5%).
Зрештою, після широкомасштабного вторгнення до 79% зросла частка тих, хто хоче мати закриті кордони, візи та митницю з Росією (ідентичний показник у липні 2022 року і травні 2023 року). Лише 10% зараз хотіли б, щоб країни були дружніми, і лише 1% хотів би об’єднання країн в одну, – йдеться у дослідженні.
Повідомляється, що навіть перед широкомасштабним вторгненням у 2022 році лише на Заході трохи більше половини населення виступали за закриті кордони, візи і митниці (а 40% при цьому хотіли, щоб країни були дружніми).
Станом же на зараз у всіх регіонах України переважна більшість населення хоче мати з росією закриті кордони, візи та митниці. Зокрема, серед жителів Сходу 75% так вважають, а серед жителів Півдня – 73%, – йдеться в повідомленні.
Зазначається також, що серед тих, хто вдома спілкується переважно або лише російською мовою, 70% вважають, що з росією потрібно мати закриті кордони, візи та митниці.
Довгостроковий моніторинг суспільних настроїв дозволяє надійно аргументувати, що є причиною, а що – наслідком. Російська пропаганда може безкінечно говорити, що в Україні десятиліттями розвивалися «антиросійські» / «русофобські» настрої (із, зрозуміло, переростанням у «справжній неонацизм») і що дії росії з 2014 року були спрямовані проти цього.
Проте дані всіх опитувань до 2014 року переконливо свідчили, що в різні роки 80-90% українців добре ставилися до росії і більше 90% добре ставилися до росіян, а також бажали жити незалежними, але саме дружніми державами. Тому нинішні показники, які свідчать про відверте негативне ставлення до росії і простих росіян та бажання міцно «відгородитися», є саме наслідком агресії росії (а не навпаки), - резюмували соціологи у дослідженні.
Також у КМІС звернули увагу, на досягнення консенсусу між мешканцями різних регіонів. Перед широкомасштабним вторгненням можна було бачити досить помітні відмінності в поглядах у різних регіонах, але зараз і мешканці Заходу, і мешканці Сходу впевнено наполягають на закритих кордонах, візах і митницях з росією.
Нагадаємо, Орбан не вірить у перемогу України, каже "повинні домовитися про мир"
Андрій Самойленко - pravdatutnews.com