Уряд систематизував підхід до розрахунку збитків за незаконний вилов риби

Уряд систематизував підхід до розрахунку збитків за незаконний вилов риби

Починаючи з жовтня в Україні почала діяти єдина система штрафів для підприємців та фізичних осіб за шкоду, заподіяну водним мешканцям у разі порушення рибоохоронного законодавства. Тобто відтепер порушників не поділятимуть на підприємців та фізичних осіб.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Кабмін скасував два різні підходи для розрахунку збитків за порушення правил рибальства. Мова про те, що порушників поділяли на підприємців та фізичних осіб і нараховували різні суми збитків за однакові порушення.

До того ж збільшувалися корупційні ризики під час розрахунку збитків. Наприклад, була можливість маніпулювати цінами на водні біоресурси для конкретного регіону на момент проведення розрахунків. Але відтепер, як зазначають у відомстві, в Україні з’являться єдині такси як для підприємців, так і фізичних осіб для обчислення розміру шкоди.

Тепер розмір шкоди визначатиметься згідно з таксою у неоподатковуваних мінімумах доходів громадян. Станом на 2023 рік – це 1 342 гривні.

Наприклад, якщо виловити одного веслоноса (гібрид осетрових риб Polyodon spathula), розмір заподіяної шкоди, відповідно до такси, оцінюється у 1 110 неоподатковуваних мінімумів доходів. Тобто розмір штрафу становитиме 1,49 мільйона гривень.

Вилов однієї форелі – шкода у 425 неоподатковуваних мінімумів, відповідно розмір штрафу становитиме 570 тисяч гривень. За вилов іншої риби штрафуватимуть:

  • якщо виловити сома європейського – штраф 403 тисячі гривень;
  • судака звичайного – 283 тисяч гривень;
  • якщо наловити кілограм хамси – 6 710 гривень;
  • кілограм кільки – 9 340 гривень.

Нагадаємо, У Тернополі покінчив життя самогубством 43-річний чоловік: застрелився з батьківської рушниці

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Вже чотири мережі АЗС в Україні припинили продаж преміального пального Вже чотири мережі АЗС в Україні припинили продаж преміального пального
Ще дві мережі автозаправних станцій, а саме Klo і Socar припинили продаж преміального пального внаслідок прийнятого урядом рішення щодо запровадження державного регулювання цін на пальне.
Заправки, які належать групі Коломойського оштрафували на 4,7 млрд грн
Антимонопольний комітет України визнав дії компаній групи «Приват» олігарха Ігоря Коломойського на ринку бензину і дизпалива антиконкурентними та оштрафував їх на 4,7 млрд грн.
Жартуєш - плати: збільшено штрафи за хибний виклик швидкої і поліції
Тепер за таке порушення передбачається штраф від 850 до 3400 гривень (від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів громадян).
Loading...
Load next