Майже 60% учнів використовують штучний інтелект для підготовки домашнього завдання

Майже 60% учнів використовують штучний інтелект для підготовки домашнього завдання

91% школярів знають про ШІ-сервіси, 29% використовують їх щотижня. Для підготовки домашнього завдання штучний інтелект уже застосовували 59% учнів, а для роботи на уроках – приблизно 40%.

Про це повідомляє МОН.

Найпопулярнішим ШІ-сервісом серед школярів, які взяли участь в опитуванні, став ChatGPT: про нього знають 76% учнів, а 60% з них використовували його хоча б раз за останні шість місяців. 

Близько третини школярів чули про інструменти ШІ від проєкту "На Урок". А ось сервіси Grammarly, Bard Google, Midjourney, Notion AI та Stable Diffusion менш популярні серед учнів – про них знає менш як чверть дітей.

В окремих анкетах діти анонімно зізнавалися, що користуються інструментами ШІ для списування, здебільшого для підготовки завдань із гуманітарних дисциплін. Крім цього, деякі діти пояснюють, що штучний інтелект допомагає генерувати текстові заголовки або ідеї, якими вони надалі користуються для власної творчої роботи, – зазначають у МОН. 

Учні також зазначали, що ШІ значно економить їхній час під час конспектування та уточнення даних, які випустили з уваги на уроці. Його використовують і для систематизації інформації, саморозвитку, пошуку ідей тощо.

Вчителі продемонстрували нижчий рівень обізнаності про ШІ та його використання в освітньому процесі, ніж учні. Загалом 76% опитаних учителів хоча б раз користувалися ШІ. 65% з них мали позитивний досвід взаємодії зі сервісами, тоді як для 14% він був невдалим.

Освітяни зазначають, що використовують сервіси ШІ для підготовки до занять, створення тестів для домашнього завдання, під час проведення уроків, а також для перевірки знань учнів і навіть у позакласній роботі.  Активно інструменти ШІ на уроках використовують як учителі точних дисциплін (інформатики, фізики, математики), так і гуманітарних – англійської мови, зарубіжної літератури, історії та української мови, – наголосили у міністерстві.

37% вчителів так чи інакше вже залучали школярів до використання ШІ, а 49% планують зробити це в майбутньому. Натомість 39% опитаних не планують рекомендувати учням використовувати ШІ в навчанні.

Нагадаємо, Новий штам коронавірусу JN.1 має низький ризик для здоровʼя - ВООЗ

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
У МОН розповіли в яких умовах українські школярі завершатимуть навчальний рік У МОН розповіли в яких умовах українські школярі завершатимуть навчальний рік
Навчальний рік в українських школах повинен закінчитися не пізніше 1 липня. Зокрема підсумкове оцінювання школярів може проходити у дистанційному режимі.
У МОН заявили, що українські школи самостійно вирішуватимуть, коли завершувати навчальний рік У МОН заявили, що українські школи самостійно вирішуватимуть, коли завершувати навчальний рік
Школи можуть продовжити навчальний рік у червні через карантин, однак адміністрації українських шкіл будуть самостійно вирішувати коли завершувати навчальний рік для учнів.
63% українців підтримують запровадження локдауну
34% опитаних вважають навпаки. Загалом опитали 2 500 респондентів.
Loading...
Load next