У Раді зареєстрували законопроєкт про регулювання Telegram в Україні

У Раді зареєстрували законопроєкт про регулювання Telegram в Україні

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт щодо регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація, до яких належить, зокрема, Телеграм.

Про це повідомляють на сайті парламенту.

Як зазначається, метою законопроєкту є створення ефективного законодавства, яке б дозволяло забезпечити реалізацію прав на свободу вираження поглядів і одночасно захищало національні інтереси України та права користувачів медіасервісів.

У документі виокремлюються провайдери платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація, як окремі суб’єкти у сфері медіа. Водночас уточнюється, що ключовою відмінністю таких платформ є наявність у них сторінок (облікових записів, каналів тощо).

Пропонується встановити законодавчі вимоги до провайдерів платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація, що здебільшого повторюють вимоги до провайдерів платформ спільного доступу до відео. Ключова відмінність у тому, що законопроєкт пропонує не встановлювати обов’язкову реєстрацію для провайдерів платформ спільного доступу до інформації. Натомість вони мають забезпечити присутність в Україні свого представника (представництво, юридичну особу або фізичну особу з довіреністю) для комунікації.

Пропонується на провайдерів платформ спільного доступу до інформації покласти зобов’язання на вимогу Нацради розкривати структуру власності та джерела фінансування. Водночас зазначені умови не допускають діяльність в Україні суб’єктів у сфері медіа, які належать або фінансуються резидентами держави-агресора.

Крім того, пропонується встановити законодавчу презумпцію про те, що неможливість здійснити перевірку через відсутність комунікації з провайдером (як через відсутність представництва, так і через ненадання витребуваних документів та інформації) є підставою для визнання структури власності такого провайдера непрозорою.

Регламентується, що органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, надавачі фінансових послуг не мають права використовувати платформи спільного доступу до інформації з непрозорою структурою власності їх провайдерів.

Також не допускається встановлення зазначених платформ та пов’язаних із ними сервісів на пристрої, які використовуються для службових цілей.

Кабінет Міністрів має врегулювати порядок використання посадовцями та військовослужбовцями сервісів провайдерів платформ спільного доступу до інформації з непрозорою структурою власності.

Окрім того, встановлюються засади відповідальності провайдерів платформ спільного доступу до інформації за тими самими правилами, які встановлені Законом «Про медіа» для провайдерів платформ спільного доступу до відео.

Нагадаємо, Єврокомісія розпочала розслідування проти Apple, Meta і Alphabet

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Вступ України до ЄС: скільки українців підтримують ініціативу Вступ України до ЄС: скільки українців підтримують ініціативу
59% громадян України, які вважають своєю рідною мовою українську, і 28%, які вважають рідною російську мову, виступають за вступ країни до Європейського Союзу.
Папа Римський закликав запобігти насильству на сході України Папа Римський закликав запобігти насильству на сході України
Папа Римський Франциск із тривогою слідкує за усіма подіями, які відбуваються на Донбасі і закликає запобігти ескалації насильства в Україні, з боку Російської Федерації.
Помер відомий український політик та письменник Володимир Яворівський Помер відомий український політик та письменник Володимир Яворівський
Один із засновників Народного Руху України, народний депутат Верховної Ради кількох скликань та український письменник, Володимир Яворівський помер у віці 78 років.
Loading...
Load next