Енергетики готуються до найгірших сценаріїв узимку
![Енергетики готуються до найгірших сценаріїв узимку](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/news/2024/07/26/e0e3f5.jpg)
Енергетики готуються до найгірших сценаріїв узимку, проте станом на зараз ситуація в енергосистемі з низки причин поліпшується.
Про це на брифінгу повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.
За його словами, причинами поліпшення ситуації в енергосистемі передусім є спад спеки й вихід із ремонту об'єктів генерації.
У нас є всі причини очікувати, що найскладніший період літа – уже позаду. Ми пройшли дуже складні пару тижнів, і зараз дійсно ситуація поліпшилася. Це пов’язано передусім із тим, що нарешті спала абсолютно аномальна, рекордна, спека. І відтак – зменшилося споживання електроенергії. І також, звичайно, це пов’язано з тим, що вийшли з ремонту певні енергогенеруючі потужності – довгоочікувані, важливі для енергосистеми – які, безумовно, додають нам потужності та скорочують дефіцит, - сказав Кудрицький.
Також він додав, що замість складного режиму 3-4 черги – ми маємо 1-2, які застосовуються залежно від часу. В деякі години дефіцит можу бути менший, в деякі – трохи більший. А в деякі – ми навіть маємо можливість не запроваджувати ніяких обмежень електроспоживання. І якщо не буде якихось нових масштабних пошкоджень електростанцій – то ситуація матиме тенденцію до покращення. Принаймні, у наступні декілька тижнів.
При цьому очільник Укренерго не взявся прогнозувати, наскільки складною буде ситуація взимку, адже ніхто не знає, до яких ще злочинів вдасться РФ.
Чесна відповідь полягає в тому, що ніхто не знає, що буде робити наш ворог і наскільки успішними будуть його атаки. Тому нам треба відштовхуватися від того, що ми повинні максимізувати свою готовність – електростанцій, мереж, громад, забезпечення, наприклад, резервними джерелами живлення об'єктів критичної інфраструктури в містах зокрема, ну й на побутовому рівні те, що ми можемо зробити у своїй власній оселі, – сказав Кудрицький.
Він наголосив, що Укренерго завжди прораховує найгірші сценарії.
Ми не можемо собі дозволити бути оптимістами. Ми повинні готуватися як оператор енергосистеми до складних сценаріїв, – додав він.
Нагадаємо, У Києві підняли прапор Національного олімпійського комітету України
Софія Ратинська - pravdatutnews.com
![Підсумки дня: застереження для Ірану, донати українців, відступ рф на Різдво, самохідні гаубиці для ЗСУ та завод Nestle на Волині](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2022/12/13/pidsumki.jpg)
!["Щоб ти здохла": пісня Андрія Данилка про Бандеру викликала бурхливу реакцію в мережі (відео)](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2022/01/28/serdyuchka.jpg)