4,2 мільйона українців мають тимчасовий захист у ЄС
Статус тимчасового захисту в країнах ЄС, станом на 31 жовтня, мають майже 4,2 млн осіб, які залишили Україну внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.
Такі дані оприлюднив 6 грудня Євростат.
Серед країн ЄС найбільше отримувачів статусу тимчасового захисту з України прийняли :
- Німеччина (1 140 705 осіб; 27,2% від загальної кількості),
- Польща (983 880; 23,4%)
- Чехія (379 370; 9%).
На кінець жовтня 2024 року найбільше зростання кількості осіб, які отримали тимчасовий захист, порівняно з кінцем вересня, спостерігалося в Німеччині (+11 370; +1%), Польщі (+4 045; +0,4%) та Іспанії (+3 600; +1,6%). У той же час, у Литві відбулося суттєве скорочення числа отримувачів захисту (-33 455; -41,3%), що було зумовлено масовим зняттям з реєстрації осіб із неактивним статусом.
Також зафіксовано зменшення кількості таких осіб в Італії (-1 105; -0,7%) та Франції (-280; -0,5%).
На 31 жовтня понад 98,3% отримувачів тимчасового захисту в ЄС становили громадяни України. Майже половину отримувачів складали жінки (45%), діти - 32%, а чоловіки - 23% від загальної кількості.
Також після російського повномасштабного вторгнення в Україну ЄС активував так звану Директиву тимчасового захисту, яка надала українцям, що рятуються від російських бомб, право легально перебувати на території ЄС та отримувати базові соціальні послуги, включаючи охорону здоров’я, освіту та право на працевлаштування.
Нагадаємо, Трамп: США не втручатимуться у війну в Сирії, повстанці наближаються до Дамаска
Анастасія Князєва - рravdatutnews.com