У МОН відповіли, чи можлива приватизація Києво-Могилянської академії

У МОН відповіли, чи можлива приватизація Києво-Могилянської академії
Міністерство освіти і науки України офіційно заявило, що приватизація Національного університету «Києво-Могилянська академія» неможлива та не планується

Міністерство освіти і науки України офіційно заявило, що приватизація Національного університету «Києво-Могилянська академія» неможлива та не планується.

Про це повідомив заступник міністра освіти Михайло Винницький.

За його словами, чинне законодавство не передбачає можливості приватизації державних університетів, і змін до законів з цією метою ухвалювати не збираються.

Держава, як засновник Києво-Могилянської академії, гарантує її автономію та сприяє всебічному розвитку цього і всіх інших державних університетів. Міністерство освіти і науки України не продає державні університети, – підкреслив Винницький.

Передісторія питання

Дискусія щодо можливої приватизації НаУКМА виникла після заяви президента Київської школи економіки та колишнього міністра економіки Тимофія Милованова, зробленої 10 січня 2025 року. Він запропонував ідею «народного збору» коштів для викупу академії, мотивуючи це бажанням захистити університет від впливу бізнесу, олігархів та іноземних інституцій.

Милованов аргументував свою пропозицію тим, що НаУКМА стикається з проблемами низьких зарплат викладачів, застарілою інфраструктурою та недостатнім фінансуванням для забезпечення конкурентоспроможності на світовому рівні. Він пропонував провести реформи, зокрема підвищити зарплати, залучити інвестиції та модернізувати матеріально-технічну базу, зберігаючи при цьому бренд та академічну складову університету.

У відповідь на цю пропозицію, Міністерство освіти і науки України чітко заявило, що жодних офіційних пропозицій щодо продажу НаУКМА до них не надходило. Також було підкреслено, що держава не має наміру продавати університет. Таким чином, МОН остаточно розвіяло чутки про можливу приватизацію Києво-Могилянської академії, запевнивши у підтримці та розвитку закладу в рамках державної власності.

Нагадаємо, В уряді роз'яснили, як працюватиме накопичувальна пенсія

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
У МОН розповіли в яких умовах українські школярі завершатимуть навчальний рік У МОН розповіли в яких умовах українські школярі завершатимуть навчальний рік
Навчальний рік в українських школах повинен закінчитися не пізніше 1 липня. Зокрема підсумкове оцінювання школярів може проходити у дистанційному режимі.
У МОН заявили, що українські школи самостійно вирішуватимуть, коли завершувати навчальний рік У МОН заявили, що українські школи самостійно вирішуватимуть, коли завершувати навчальний рік
Школи можуть продовжити навчальний рік у червні через карантин, однак адміністрації українських шкіл будуть самостійно вирішувати коли завершувати навчальний рік для учнів.
Loading...
Load next