В України лишився місяць на порятунок супутника "Січ-2-30" - голова Держкосмосу

В України лишився місяць на порятунок супутника "Січ-2-30" - голова Держкосмосу
Очільник космічного відомства назвав ситуацію з супутником "цілком адекватним показником стану галузі".

Україна має ще місяць на розв'язання проблеми, яка виникла після запуску супутника "Січ-2-30".  Повідомив голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай у Facebook.

Він нагадав, що після відокремлення космічного апарата з ним було встановлено зв’язок та отримано телеметричну інформацію, що підтвердила працездатність бортової апаратури. Однак зв’язок було встановлено лише на третьому сеансі, а не під час перших двох.

В результаті орієнтація апарату залишилася такою, коли на робочі поверхні сонячної батареї потрапляє лише відбите від поверхні Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під досить малим кутом. Батареї не можуть достатньо заряджатись у таких умовах.

Супутник перезавантажився та почав працювати в режимі енергоощадження. Ми очікуємо, що упродовж 1-1,5 місяців просторове положення стане сприятливим для накопичення електроенергії, що дасть можливість привести орієнтацію до штатної. Льотні випробування супутника вже поновлено.

Стандартний термін випробувань - 2 місяці, тобто до 13 березня. Ми маємо ще місяць на розв'язання проблеми, - написав він.

Також Тафтай наголосив, що безпосередня розробка супутників не є його задачею, він відповідає за стратегію та державну космічну програму.

Враховуючи, що 11 років Україна не запускала власних супутників, результат із "Січ-2-30" є цілком адекватним показником стану галузі, - зазначив голова Держкосмосу.

Нагадаємо, що за півтора мільйона кілометрів від Землі: NASA опублікувало перше зображення з телескопа "Джеймс Вебб" (фото). Раніше повідомлялося, що апарат надасть перші наукові дані у червні.

Злата Новосельська pravdatutnews.com

Читайте також
Український супутник «Січ-2-30»  вдало запустили з космодрому на мисі Канаверал у Флориді (відео) Український супутник «Січ-2-30» вдало запустили з космодрому на мисі Канаверал у Флориді (відео)
Супутник має став першим за останні 10 років вітчизняним апаратом дистанційного зондування Землі.
В українського супутника "Січ-2-1" технічні проблеми на орбіті: що сталося В українського супутника "Січ-2-1" технічні проблеми на орбіті: що сталося
Український супутник запустили на розрахункову орбіту 3 січня.
Loading...
Load next