Нічні батареї прогресивніше: інженери створили повну протилежність сонячній панелі

Нічні батареї прогресивніше: інженери створили повну протилежність сонячній панелі

Над новим пристроєм працювала команда з Університету Нового Південного Уельсу. Група вчених сконструювала діючий прототип "нічної батареї", яка в технічному плані є повною протилежністю сонячних панелей. Пише UNSW.

Технологія отримала назву "терморадіаціонного діода". У ній використовується той же самий принцип PN-переходу в напівпровідниках, але він працює в зворотному напрямку.

Фото: UNSW

Весь простір навколо нас пронизаний потоками енергії в різній формі, які можна перехопити. Наприклад, коли протягом дня сонячне світло опромінює поверхню Землі, воно не тільки бомбардує її фотонами, але й нагріває.

Уночі це надмірне тепло спрямовується в бік холодного космосу, що породжує інфрачервоне випромінювання від поверхні планети. Виходить, що ми можемо збирати енергію нашої зірки як удень, так і вночі, за допомогою акумуляторів різних типів.

Фото: UNSW

Терморадіаційний діод побудований на основі деталей від сонячної панелі й окулярів нічного бачення. Він може перехоплювати інфрачервоне випромінювання від будь-якого джерела, але його ефективність безпосередньо залежить від різниці температур джерела і діода.

Ця ефективність поки не надто висока: при різниці температур в 12,5 градуса за Цельсієм щільність електричної потужності склала лише 1,8 відсотка від потужності самого випромінювання.

Однак розрахунки показують, що потужність такої батареї цілком можна підвищити – вона може доходити до 10 відсотків від параметрів сонячної панелі, що працює в тій же місцевості та при тій же погоді.

Джерелом інфрачервоного випромінювання може бути будь-який нагрітий об'єкт – наприклад, двигун машини або гаряча стіна виробничого цеху. Навіть людське тіло випромінює тепло, причому часто даремно, тому можна сконструювати спеціальний одяг, який буде збирати цю енергію і заряджати невеликі ґаджети.

Нагадаємо, що війна, якщо дивитися згори, у сто разів ірраціональніша, ніж із землі: астронавти бачать війну в Україні навіть із борту космічної станції.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

Читайте також
Вчені створили пристрій, що передає смаки у віртуальній реальності Вчені створили пристрій, що передає смаки у віртуальній реальності
Американські вчені розробили пристрій e-Taste, який дозволяє передавати смакові відчуття на відстані
Новий вид 3D-друку ультразвуком дозволяє створювати об'єкти всередині об'єктів (відео) Новий вид 3D-друку ультразвуком дозволяє створювати об'єкти всередині об'єктів (відео)
Полагодити внутрішні компоненти літака, не розкриваючи фюзеляж - тепер можливо.
Xiaomi представила власну модель штучного інтелекту MiMo Xiaomi представила власну модель штучного інтелекту MiMo
Xiaomi оголосила про запуск власної моделі штучного інтелекту MiMo, яка працює за принципами логічного мислення.
Loading...
Load next