Російська економіка у стагнації – ЦПД

Промислове виробництво вперше за місяці пішло в мінус
Російська економіка у стагнації – ЦПД

Фото: depositphotos

Економіка Російської Федерації зупинилася та перейшла у стан стагнації.

Про це повідомив Центр протидії дезінформації при Рада національної безпеки і оборони України.

За даними, на які посилається ЦПД, у листопаді 2025 року валовий внутрішній продукт РФ зріс лише на 0,1% у річному вимірі. Це найгірший показник з початку 2023 року та фактичний сигнал про входження економіки у стагнаційну фазу.

Крім того, вперше за дев’ять місяців промислове виробництво в Росії продемонструвало спад — мінус 0,7%. У ЦПД наголошують, що мова не йде про сезонні коливання, адже саме промисловість була основою так званого «воєнного зростання», яке формально підтримувало економічні показники РФ у 2023–2024 роках.

У Центрі зазначають, що навіть лояльні до Кремля аналітики фіксують різке зростання ризику рецесії у 2026 році. Вони визнають: економічна модель РФ, яка трималася на трьох ключових чинниках — бюджетному накачуванні, імпортозаміщенні та примусовому кредитуванні, — фактично вичерпала свій ресурс.

У ЦПД підкреслили, що нинішній стан економіки є прямим наслідком повномасштабної війни проти України та управлінських рішень російського керівництва. Попри відсутність достатньої економічної бази, влада РФ продовжує агресію, що лише поглиблює системні проблеми.

Влада РФ свідомо продовжує агресію, навіть коли економічної бази для цього уже недостатньо. Економіка РФ заходить у глухий кут, — наголосили у Центрі.

До слова, Росія використовує TikTok для маніпуляцій – ЦПД. Російські пропагандисти активізували дезінформаційні кампанії в TikTok, використовуючи штучний інтелект для швидкого нарощування аудиторії.        

Юлія Люшньова - pravdatutnews.com

Читайте також
У тимчасово окупованому Севастополі знову запровадили продаж пального за QR-кодами У тимчасово окупованому Севастополі знову запровадили продаж пального за QR-кодами
У Севастополі повернули систему продажу пального за QR-кодами. Обмеження діятимуть до стабілізації запасів бензину та дизельного пального
Росіяни вимушені менше їсти через війну та санкції — ЦПД Росіяни вимушені менше їсти через війну та санкції — ЦПД
За даними ЦПД, уперше за багато років статистика Росії зафіксувала зниження обсягів споживання продуктів у натуральному вимірі
У рф масово закривають доступ до економічної статистики – СЗРУ У рф масово закривають доступ до економічної статистики – СЗРУ
Припинено публікацію даних про бюджети домогосподарств
Loading...
Load next