США прогнозує скорочення світового виробництва пшениці

США прогнозує скорочення світового виробництва пшениці

Міністерство сільського господарства США (USDA) 12 жовтня опублікувало оновлений прогноз балансу основних сільськогосподарських культур на 2023/24 маркетинговий рік, відповідно до якого очікується зниження виробництва, споживання та кінцевих запасів пшениці у світі.

Про це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу.

Зазначається, що оновлені світові прогнози по пшениці на 2023/24 МР передбачають скорочення пропозиції, зниження споживання, обсягів торгівлі та кінцевих запасів.

Очікується скорочення обсягів виробництва пшениці у 2023/24 МР на 3,9 млн т до 783,4 млн т. в основному за рахунок скорочення виробництва в Австралії (-1,5 млн т до 24,5 млн т через тривалі посушливі умови в більшості регіонів вирощування), Казахстані (-2 млн т до 13 млн т через неоптимальні умов вирощування цього сезону) та Ефіопії (-2 млн т до 5,5 млн т через скорочення збиральних площ та посушливі умови в серпні та вересні), яке лише частково компенсується зростанням виробництва в США (+2,1 млн т до 49,3 млн т).

Прогноз світового споживання знижено на 3 млн т до 792,9 млн т, головним чином, через нижчий рівень використання фуражу.

Прогноз світової торгівлі у 20223/24 МР скоротився на 1,1 млн т до 206,3 млн т через скорочення експорту Австралією (-1,5 млн т до 19,0 млн т), Бразилією (-0,5 млн т до 3 млн т) та Казахстаном (-0,5 млн т до 10 млн т).

Прогнозовані світові кінцеві запаси пшениці на 2023/24 МР знижені на 0,5 млн т до 258,1 млн т, що є найнижчим показником з 2015/16 року.

Відповідно до оновлених прогнозів, на світовому ринку кукурудзи у 2023/24 МР передбачається незначне зростання виробництва, обсягів торгівлі та менші кінцеві запаси.

Прогноз світового виробництва кукурудзи у 2023/24 МР зросте на 0,1 млн т до 1 214,5 млн т. Водночас, в США спостерігається скорочення виробництва (-1,8 млн т до 382,7 млн т через зниження врожайності), що буде повністю компенсовано зростанням виробництва в Аргентині (+1 млн т до 55,0 млн т), ЄС (+0,3 млн т до 59,7 млн т), Молдові та Парагваї.

Основні зміни у прогнозі світової торгівлі включають збільшення експорту кукурудзи для Аргентини (+0,5 млн т до 41,0 млн т) та Парагваю, але скорочення експорту для США (-0,6 млн т до 51,4 млн т). Це призведе до збільшення світового експорту кукурудзи на 0,1 млн т до 196,3 млн т.

Прогноз світових кінцевих запасів кукурудзи у 2023/24 МР скоротився на 1,6 млн т до 312,4 млн т, що відображає зменшення запасів в США і зростання в Україні та Молдові.

У жовтневому прогнозі показники України щодо виробництва, експорту пшениці та кукурудзи залишаються без змін: виробництво пшениці - 22,5 млн т, кукурудзи – 28 млн т; експорт пшениці - 11 млн т, кукурудзи - 19,5 млн т.

Нагадаємо, МВФ запустив Фонд на підтримку реформ в Україні

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Трамп погрожує Apple новими митними тарифами Трамп погрожує Apple новими митними тарифами
Трамп знову закликає Apple перенести виробництво iPhone до Сполучених Штатів
Apple готується підняти ціни на iPhone у США через нові мита — Bloomberg Apple готується підняти ціни на iPhone у США через нові мита — Bloomberg
Після семи років стабільної стартової ціни флагманських iPhone на рівні $999, Apple, ймовірно, змушена буде переглянути цінову політику
Loading...
Load next